هزینه اسباب کشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. کسانی که می خواهند اطلاعات کاملی در رابطه با هزینه حمل اسباب و اثاثیه به دست بیاورند باید معیارهای مختلفی در نظر بگیرند. برای برآورد هزینه های مورد نیاز جهت اسباب کشی اولین گام دریافت اطلاعات کامل در رابطه با قیمت‌ های مصوب باربری است.

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که هزینه مورد نیاز برای اسباب کشی فقط شامل کرایه ماشین می شود. در صورتی که واقعیت این چنین نیست و علاوه بر کرایه ماشین در فرایند اسباب کشی هزینه های مازاد دیگری نیز وجود دارد که برای برآورده نرخ نهایی اسباب کشی باید همه آنها را مد نظر قرار بگیرند.

به عزیزانی که می‌ خواهند در رابطه با قیمت باربری اثاث منزل اطلاعات بیشتر به دست آورند پیشنهاد می شود تا انتهای مطلب همراه ما باشند.

عوامل مؤثر در هزینه اسباب کشی

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که هزینه حمله اثاثیه منزل فقط شامل کرایه ماشین است. اما عوامل تاثیر گذار بر هزینه حمل اثاثیه منزل شامل موارد مختلفی می شود.‌ کیفیت کار و نوع خدمات از جمله مهمترین عواملی هستند که با هزینه حمل اثاثیه منزل رابطه مستقیم دارند.

حمل و نقل اثاثیه منزل دارای حساسیت‌ های خاص خود است و جزو مشاغلی به شمار می رود که نیاز به دقت و همچنین مهارت بالایی دارد. زیرا هرگونه بی احتیاطی و قصور سبب می شود خانواده ها در حین جابجایی وسایل منزل خود متحمل خسارت های زیادی شوند.

به همین دلیل کسانی که قصد اسباب کشی دارند، حتماً باید کار را به کاردان سپرده و از مجموعه‌ هایی که به صورت حرفه ‌ای در این حوزه فعالیت می کنند کمک بگیرند. برای دریافت اطلاعات کامل و کافی در رابطه با هزینه باربری اثاث منزل بهترین و منطقی ترین راهکار برقراری ارتباط با کارشناسان باربری است.

به طور کلی مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه اسباب کشی منزل شامل موارد زیر است.

فاصله مبدأ از مقصد

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه حمل اثاث منزل فاصله مبدا از مقصد است. به طور کلی هرچه فاصله مبدا از مقصد بیشتر باشد به طبع آن قیمت اسباب کشی منزل نیز افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال کسانی که اسباب و اثاثیه منزل خود را از شهری به شهر دیگری انتقال می دهند، به دلیل طولانی تر بودن فاصله مبدا از مقصد مجبور به پرداخت هزینه بیشتری نسبت به اسباب کشی داخل شهری می شوند.

نوع وسیله نقلیه

دیگر عاملی که با هزینه اسباب کشی  ارتباط دارد نوع وسیله نقلیه است. به عنوان مثال تعرفه کرایه ماشین های سنگین باربری در مقایسه با ماشین های سبک بیشتر است. بنابراین بسته به نوع وسیله نقلیه هزینه مورد نیاز برای خانه کشی متغیر خواهد بود.

تعداد طبقات در مبدأ و مقصد

تعداد طبقات نیز در لیست مواردی است که برای محاسبه هزینه حمل اثاث منزل مد نظر قرار می گیرد. هرچه تعداد طبقات در مبدا و در مقصد بیشتر باشد به طبع آن هزینه اسباب کشی نیز بالاتر می‌رود. زیرا در صورت بیشتر بودن طبقات در مبدا و مقصد کارگران برای جابجایی اسباب و اثاثیه باید انرژی بیشتری را صرف کنند.

تعداد کارگر

تعداد کارگر دیگر عاملی است که برای محاسبه هزینه حمل اثاثیه منزل مد نظر قرار می‌ گیرد. معمولاً تعداد کارگر با قیمت اسباب کشی رابطه مستقیمی دارد. به نحوی که با افزایش تعداد کارگر هزینه اسباب کشی نیز بیشتر می شود.

وزن و اندازه اثاثیه

دیگر عامل تاثیر گذار بر هزینه حمل اثاثیه منزل شامل وزن و اندازه اثاثیه است. به نحوی که هرچه تعداد وسایلی که دارای وزن سنگین و اندازه بزرگی هستند، بیشتر باشد  قبمت اسباب کشی نیز به همان اندازه افزایش پیدا می کند. البته حجم وسایل هم مهم بوده و کسانی که اسباب و اثاثیه زیادی برای جابجایی دارند، مجبور به پرداخت هزینه بالایی می شوند.

هزینه اسباب کشی

همانطور که در مبحث قبلی عنوان شد هزینه اسباب کشی به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای محاسبه آن موارد مختلفی لحاظ می شود. از آنجایی که کیفیت خدمات همه مجموعه های خدماتی که در حوزه حمل و نقل و اسباب کشی فعالیت می کنند در یک سطح نیست، معمولاً هر مجموعه خدماتی برای اسباب کشی تعرفه خاص خود را دارد. البته تعرفه ‌های هر مجموعه باید مطابق با قوانین و مقرراتی باشد که در این حوزه وجود دارد.

نحوه محاسبه هزینه اسباب کشی

برای محاسبه هزینه اسباب کشی باید همه خدمات ارائه شده در نظر گرفته شود.‌ به عنوان مثال خانواده ‌ای که همه امور مرتبط با اسباب کشی منزل خود را به مجموعه های خدماتی مرتبط در این حوزه می سپارد در مقایسه با خانواده هایی که بسیاری از امور مربوطه خودشان به شخص انجام می دهند باید هزینه بیشتری برای اسباب کشی پرداخت کنند. به طور کلی برای محاسبه قیمت اسباب کشی همه خدماتی که ارائه شده است در نظر گرفته می ‌شود و به این ترتیب قیمت نهایی محاسبه می گردد.

هزینه اسباب کشی در تهران و شهرستان های  اطراف

هزینه اسباب کشی در تهران و شهرستان های اطراف نیز متناسب با معیارهایی که در مباحث قبلی عنوان شد محاسبه می ‌شود. اما به طور کلی  قیمت باربری اثاث منزل در شهر تهران به دلیل بالا بودن وسعت شهر و همچنین مشکلاتی نظیر ترافیک نسبت به شهرستان ‌های اطراف بیشتر است. البته قیمت اسباب کشی از تهران به شهرستان های اطراف و برعکس از شهرستان های اطراف به تهران در مقایسه با جابجایی بین داخل شهری بیشتر است. زیرا در این صورت اسباب کشی بین شهری تلقی می شود و به طور کلی قیمت اسباب کشی منزل بین شهری در مقایسه با داخل شهری بیشتر است.

هزینه اسباب کشی در کرج

معیارهای کلی برای محاسبه قیمت باربری اثاثیه منزل در شهر کرج تفاوتی با شهر تهران ندارد. به عبارت دیگر همه مواردی که برای محاسبه قیمت در شهر تهران مد نظر قرار می گیرند، برای محاسبه قیمت در شهر کرج نیز ملاک هستند. منتهی به دلیل کوچکتر بودن شهر کرج نسبت به تهران هزینه اسباب کشی در کرج مقرون به صرفه تر است.

قیمت باربری اثاث منزل در کرج اگر به صورت بین شهری باشد در مقایسه با داخل شهری بالاتر است. به عنوان مثال اگر قرار باشد اسباب اثاثیه منزل از شهر کرج به مقصد تهران یا برعکس جابجا شود، روند محاسبه هزینه مورد نیاز بر اساس تعرفه های حاکم بر قیمت اسباب کشی بین شهری صورت می گیرد. البته ناگفته نماند که در جابجایی های بین شهری نیز فاصله مبدا تا مقصد بسیار مهم بوده و جهت برآورد قیمت اسباب کشی مورد توجه قرار می ‌گیرد.

شفافیت قیمت گذاری و عدم اخذ هزینه اضافی در همگام بار

خانواده هایی که می خواهند پس از اسباب کشی تحت عمل انجام شده قرار نگیرند و مجبور به پرداخت هزینه‌ های بیشتر از تعرفه های جاری نشوند باید قبل از شروع کار، متناسب با خدمات مورد نیاز تکلیف هزینه اسباب کشی را مشخص کنند.

البته مجموعه های خدماتی که در زمینه اسباب کشی و حمل و نقل خدمت ارائه می ‌دهند، برای شفافیت محاسبه قیمت باربری اثاث منزل، قیمت همه خدمات را به صورت جداگانه در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

به عنوان مثال مجموعه خدماتی همگام بار تعرفه خدمات مرتبط با اسباب کشی را به صورت جداگانه تعیین کرده و در هنگام رجوع مشتری تعرفه های موجود را با آنها در میان می گذارند. به این ترتیب مشتریان می توانند متناسب با شرایط و همچنین بودجه خود علاوه بر کرایه ماشین دیگر خدماتی را که نیاز دارند نیز از این مجموعه درخواست کنند.

نتیجه گیری

هزینه اسباب کشی شامل موارد مختلفی است. به عبارت دیگر از آنجایی که در حال حاضر خدمات مرتبط با اسباب کشی شامل بخش‌ های مختلف می‌ شود،  محاسبه قیمت اسباب کشی منزل متناسب با خدمات ارائه شده صورت می گیرد. از این رو خانواده هایی که قصد اسباب کشی دارند باید برای برآورد هزینه‌ ابتدا با مجموعه های خدماتی فعال در این حوزه ارتباط گرفته و بر اساس نیاز خود هزینه ها را برآورد کنند.