وظایف یک شرکت حمل نقل و باربری

 در این مقاله به وظایفی که یک شرکت حمل نقل وباربری در برابر مردم و مشتریان خود دارد که ممکن است شما از آن اطلاع نداشته باشید می پردازیم:

امروزمثل قدیم و گذشته تصور اینکه یک شرکت حمل بار تنها به جابجایی بار در سطح های درون شهری و برون شهر می پردازد از بین رفته است .

در حال حاضر شرکت های باربری به انجام وظایف دیگری را پرداخته اند که میتوان گفت امروزه تنها کاری که آنها انجام می دهند حمل بار نیست.

از جمله :

·  تضمین امنیت و سلامت بار

·   انجام امور باربری به صورت خلیی سریع و همراه با حفظ کیفیت و اصالت

·   قابل اعتماد و قابل اطمینان بودن شرکت اتوبارو ایمن بودن بارهای ارسالی

·   حفظ هزینه ی متناسب و انعطاف پذیر برای انجام تعهدات هماهنگ با درخواست های مشتریان

·  بالا بودن کیفیت در تمام مراحل (بارگیری ،ارسال،تخلیه بار)

·  ارائه بهترین مشاوره و مشورت های الزامی جهت راهنمایی و آسان سازی فرایند ارسال بار

همه این موارد بالا را یک شرکت حمل نقل متعهد به رعایتشان می باشد.

این روزها دیگر صحبت جابجایی اثاثیه تنها از یک نقطه به نقطه ای دیگر (در سطح شهری ، استانی ،کشوری) نمی باشد .

مسئله مهم تر و جدی تر یعنی بالا بودن کیفیت و امنیت خدمات تعهد داده شده مد نظر است . اینکه یک شرکت حمل بار متعهد با چه کیفیتی خدمات را به شما ارایه میکند .

به شما این پیشنهاد را می کنیم قبل از اینکه یک شرکت باربری را انتخاب کنید امکانات و قابلیت های آن را بشناسید و حتما درباره آن تحقیق کنید.

زیرا یکی از مهم ترین عوامل ایجاد خسارات مالی در طی اسباب کشی و باربری انتخاب نادرست شرکت مربوطه است.

فرم تماس با همگام بار

جهت تماس با ما کلیک کنید 

اعلام هزینه دقیق ارسال بار به مشتری :

با تاسف که بعضی از شرکت های حمل و نقل تعهدات خود را درمورد اعلام هزینه دقیق ارسال بار به مشتری به درستی انجام نمی دهند و هزینه ای که به مشتری اعلام می گردد، قبل و بعد از اسباب کشی متفاوت است.

بدین صورت این دوگانگی در اعلام قیمت سبب سلب اعتماد از شرکت باربری می شود.  اقدام به محاسبه دقیق قیمت نمایند و هزینه را قبل از اسباب کشی و ارسال بار به مشتری اعلام کنند.

اما اگر در حین اسباب کشی و باربرگیری با مواردی مانند تغییر مسیر، اضافه شدن بار و وزن آن مواجه شدید می توانید نرخ را بر اساس آن تغییر دهید.

ارایه مشاوره رایگان به مشتریان: 

 متناسب ترین وسیله نقلیه ای می تواند جهت باربری و مناسب ترین زمان(روز و ساعت) جهت بارگیری را به مشتری پیشنهاد دهند.

به این دلیل که ارسال بار و بارگیری در برخی از ساعات شبانه روز مثل غروب و شب سخت تر و پرهزینه تر است زیرا به دلیل نبود نور کافی و ممکن است در حین بارگیری و تخلیه بار مشکل پیش بیاید .

راهنمایی مشتری به نحو احسن از وظایف غیر قابل چشم پوشی یک شرکت حمل و نقل می باشد.

انتخاب متناسب ترین وسیله نقلیه باربری :

این موضوع روشن است که هزینه ارسال و جابجایی بار بعضی از وسایل نقلیه باربری مانند وانت بار و نیسان بار کمتر از وسایل نقیله سنگین هستند .

به همین دلیل بسیاری از افراد فکر می کنند که این ماشین ها مناسب ترین ماشین برای آن ها است. در صورتی که وانت بار و نیسان بار برای بارهایی با کم حجم و سبک طراحی شده اند و نمی توانند بارهایی بیشتر از ظرفیت خود را حمل کنند.

در صورتی که ماشین هایی سنگین مانند  کامیونت ، کامیون  و تریلی برای جابجایی و حمل کالاهایی با حجم ، وزن و ظرفیت بالاست. 

پرداخت دستمزد و مابه التفاوت به کارگران:  

تعهدات وظایف یک شرکت باربری درجه اول   بار فقط محدود به مشتری نیست بلکه این شرکت ها در قبال کارکنان خود نیز ملزم به ایفای وظایفی است که یکی از آن ها پرداخت دستمزد به آن هاست.

اگر بعد ازبارگیری و تخلیه بار متوجه شدید که کارگر شما چند طبقه را بیشتر باید طی کند موظف هستید که این موضوع را به صاحب بار تذکر دهید ملزم به در خواست دریافت هزینه بیشتر هستید.

زیرا کارگران بر اساس تعداد طبقاتی که طی میکنند هزینه دریافت می نمایند.

اعلان تجهیزات الزامی به مشتریان: 

همان گونه که در موضوعات پیشین اشاره نمودیم یکی از خدمات که شرکت های باربری آنلاین ارایه می دهند .

این است که نیروهایی برای بسته بندی وسایل به محل اعزام می کنند و به شما در امر بسته بندی و کمک کنند. این نیروها در کار خود بسیار ماهر هستند و می توانند آن را به طور حرفه ای انجام دهند. 

عقد قرارداد با مشتری :

هر پیمان نامه و قراردادی دارای بند، ماده و تبصره است. عقد قرارداد با مشتریان و الزام و تاکید به خواندن تمام بندها توسط مشتریان سبب می شود.

تا از ایجاد بسیاری از مشکلات جلوگیری نمود . زیرا تمام مفاد و شرایط در قرارداد ذکر شده است و هشدارهای لازم داده شده است .

مشتریان بعد از رویت و قرائت و امضا کردن تعهد نامه و قراداد می توانند تمام امور خود را به شرکت باربری بسپارند و از این بابت نگرانی نداشته باشند.

احساس مسئولیت در برابر اموال مشتری:

از دیگر وظایف مهم شرکت هایی که در زمینه حمل بار فعالیت میکنند و بسیار حائز اهمیت است.

احساس مسئولیت در مقابل اموال و دارایی مشتریان است. چونکه بسیاری از مشتریان اموال گران قیمت خود را به شرکت ها می پردازند توقع دارند تا آن ها را سالم به مقصد برسند.

بکارگیری از رانندگان و نیروهای انسانی حرفه ای :

رانندگان و نیروهای زبده و حرفه ازمنابع مهم درجهت اداره یک شرکت باربری است.

اگر تمام فرآیند های قبل از ارسال بار نظیر ارائه بهترین مشاوره به مشتری و خیال او را از تمام جهات راحت کنید اما اگر در نهایت حمل و نقل بار وی را به یک راننده غیر حرفه ای بسپارید قطعا در کسب و کار خود شکست خواهید خورد

ارائه بیمه نامه به مشتری :

بهترین شرکت های حمل و نقل باید بیمه نامه به مشتری ارائه کنند. زیرا به درستی به این موضوع آگاه اند و می دانند که حادثه خبر نمی کند .

 تمام حوادث غیر منتظره در کمال بی خبری و ناباوری اتفاق می افتند. همین مساله باعث می شود که نه تنها شرکت های باربری بلکه مشتریان نیز مایل به استفاده از بیمه نامه های باربری شوند.

درست است که استفاده از این خدمت هزینه بیشتری را می طلبد اما در نهایت مشتری و شرکت هر دو سود می برند و بسیاری از و دغدغه های خود را کنار می گذارند.

یک راننده خوب دارای چه ویژگی هایی است ؟

یکی از وظایف شرکت باربری در قبال مشتریان خود داردند و در بخش های قبل به آن نیز اشاره کردیم استفاده از رانندگان حرفه ای و ماهر است.

در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با برخی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در رانندگان ماهر و درستکار وجود دارد آشنا سازیم .

توانایی در تعمیر ماشین باربری:

یک راننده حرفه ای و با سابقه باید بتواند تا مشکلات و نقایص فنی ماشین خود را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف سازد .

اغلب رانندگان وسایل نقلیه باری به تنهایی سفر می کنند و اگر در طول سفر مشکلی برای آن ها به وجود بیاید خودشان باید دست بکار شوند و ایراد فنی را برطرف سازند .

حفظ آرامش و خونسردی:

نگهداری آرامش و خونسردی یکی از مواردی است که اغلب رانندگان تازه کار به آن تسلط ندارد.

اگر تجربه رانندگی در شهر داشته باشید به خوبی می دانید که آرامش بسیار مهم است.

زیرا اگر شما خوب رانندگی کنید باز هم افرادی هستند که با رانندگی نادرست سبب ایجاد مشکلات می شوند و همین امر بر اعصاب شما تاثیر می گذارد.

درستکاری:

راستگویی و درستکاری نه تنها در شغل رانندگی اهمیت دارد بلکه در تمام مشاغل از حائز اهمیت است.

اگر به هر دلیلی نشد و نتوانستید به موقع تعهدات خود را انجام دهید باید با صداقت تمام رفتار نمایید ودلایل آن را به مشتری بگویید.

زیرا مشتریان هزینه پرداخت کرده اند و قطعا انتظار دارد تا خدمات در سطح عالی از شرکت باربری شما دریافت کنند.

اگر در انجام کار خود درستکار نباشید به تدریج مشتریان وفادار خود را از دست خواهید داد.

سلامت جسمانی:

تمام رانندگان در طول مسیر رانندگی یک جا نشسته اند و فعالیتی ندارند. به همین دلیل است که اغلب رانندگان دارای اضافه وزن می باشند.

این امر می تواند به مرور زمان سلامت جسمانی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

 

توصیه می کنیم برای داشتن جسم سالم از ورزش فاصله نگیرید. علاوه بر این باید به تغذیه خود نیز اهمیت دهید.

مجوزهای رانندگی تجاری:

شاید تصور کنید که هر کس که گواهینامه دارد قادر به رانندگی تجاری است.

در صورتی که رانندگی تجاری نیاز به مجوزی خاصی میباشد . برای اخذ این گواهینامه باید آزمون های مربوط به آن رابا موفقیت پشت سر بگذارند و تلاش کنند که همیشه با آخرین تکنولوژی های روز دنیا همراه باشند.

جهت مشاهده خدمات ما کلیک کنید