حمل بار درون شهری معمول‌ترین خدماتی است که توسط شرکت های باربری ارائه می‌شود. از همین رو هر شرکت باربری ابتدا باید بهترین خدمات باربری درون شهری را به مشتریان خود ارائه دهد. 

با گسترش کلان شهرهایی مانند تهران و افزایش مهاجرت مردم از روستاها به شهر برای کار، اجاره نشینی نیز گسترش یافته است. بنابراین درصد قابل توجهی از ساکنین کلان شهری مانند تهران حداقل سالی یکبار به خدمات باربری درون شهری نیاز پیدا خواهند کرد. 

همین افزایش تقاضا باعث شده است تا شرکت‌های باربری زیادی از جمله همگام بار خدمات حمل بار درون شهری را به مشتریان خود ارائه دهند؛ اما همین بالا بودن تقاضا برای باربری درون شهری، شرکت های حمل و نقل را مستلزم آن می‌سازد که خدمات باکیفیت‌تری را به مشتریان خود ارائه دهند.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با حمل بار درون شهری تهران، انواع وسایل نقلیه‌ای که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، انواع حمل بار به‌صورت داخل شهری و هزینه آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم.

این امر باعث می‌شود تا مشتری در رابطه با باربری داخل شهری تهران اطلاعات کافی داشته باشد و بتواند باتوجه به نوع نیاز خود بهترین خدمات را از شرکت باربری مورد نظر دریافت نماید.

حمل بار درون شهری تهران

درخواست برای خدمات حمل بار درون شهری تهران بسیار بیشتر از کلان شهرهای دیگر است. به همین علت است که مبدأ یا دفتر مرکزی اغلب شرکت‌های باربری در تهران مستقر است.

تهران را می‌توان پرجمعیت‌ترین کلان شهر کشور دانست. کلان شهری که در آن حمل بار داخل شهری نه‌تنها شامل اثاثیه منزل و لوازم اداری بلکه شامل دستگاه‌ها و ابزار آلات صنعتی، بارهای ساختمانی نظیر آجر و سیمان و … و بارهای تجاری و فروشگاهی نیز خواهد شد. 

بنابراین وقتی از  حمل بار درون شهری تهران حرف میزنیم منظور ما حمل اثاثیه از پلاکی به پلاک دیگر با یک وسیله نقلیه ساده نیست، بلکه برای ارسال بار درون شهری نیز ممکن است وسایل نقلیه‌ای مانند کامیون و کامیونت‌ها حتی تریلی و … مورد نیاز باشند. در ادامه این مطلب حمل انواع بار به صورت داخل شهری را بررسی خواهیم کرد.

حمل انواع بار به‌صورت داخل شهری

پیش  از این درباره حمل انواع بار به صورت داخل شهری صحبت کردیم. اشاره کردیم که ارسال بار درون شهری تنها به حمل اثاثیه منزل محدود نمی‌شود؛ بلکه انواع بارهای تجاری، صنعتی و ساختمانی نیز می‌توانند در دسته حمل بار درون شهری قرار بگیرند.

حتی ارسال اثاثیه نیز انواع مختلفی دارد و گروه‌هایی نظیر اثاثیه منزل، اثاثیه و مبلمان اداری، حمل انواع سرویس چوب و حتی جهیزیه را شامل می‌شود. همه این موارد شرکت باربری را مستلزم ارائه خدمات متفاوتی می‌کند.

حمل درون شهری بارهای تجاری (فروشگاهی، کیف، کفش، انواع محصولات)

منظور از بارهای تجاری، لوازمی مانند کیف، کفش، محصولات فروشگاهی و … هستند که در کلان شهری مانند تهران غالباً به‌صورت عمده تولید می‌شوند و سپس بااستفاده از خدمات شرکت‌های باربری به پاساژها، فروشگاه‌ها و مراکز پخش ارسال می‌شوند.

حمل درون شهری بارهای تجاری طیف وسیعی از لوازم، نظیر، کیف، کفش، موادغذایی، مواد مصرفی و … را دربرمی‌گیرد.

هر یک از این موارد باتوجه به ماهیت، کاربرد و محل توزیع در شرایط متفاوتی حمل می‌شوند؛ همچنین اغلب تولیدکنندگان نیز قراردادهای مشخصی را برای حمل و توزیع بارهای تجاری به‌صورت بلند مدت باشرکت‌های باربری امضا می‌کنند.

همگام بار یکی از شرکت های باربری در تهران است که در حال اجرای ارسال بارهای تجاری درون شهری در تهران است و اغلب مشتریان همگام بار نیز از مزایای همکاری بلند مدت با این شرکت باربری استفاده می‌کنند.

حمل بار درون شهری صنعتی (دستگاه‌ها و ابزار آلات صنعتی و تولیدی)

حمل بار درون شهری صنعتی نیز در کلان شهر تهران که شهری صنعتی محسوب می‌شود نیز یکی از معمول‌ترین انواع حمل و نقل بار درون شهری است؛ بطوریکه ممکن است روزانه صدها نوع از دستگاه‌ها و ابزارآلات صنعتی و تولیدی در شهر تهران از جایی به جای دیگر منتقل شود.

شرکت باربری که برای حمل این  وسایل انتخاب می‌شود باید دارای ویژگی‌ها و ابزار و لوازم خاص مانند وسیله نقلیه مناسب برای حمل بار از مبدا به مقصد، لیفتراک جهت بلند کردن این ابزار آلات و … باشد.

حمل بارهای ساختمانی (حمل بارهای ساختمانی، آجر، سیمان، کاشی و آهن آلات)

حمل بارهای ساختمانی یکی از متداول‌ترین انواع باربری درون شهری است. تهران شهری است که ساخت و ساز در آن هرگز متوقف نمی‌شود، بنابراین حمل بارهایی نظیر آهن آلات، آجر، سیمان و … در سطح شهر در جریان است.

برخلاف تصور حمل بارهای ساختمانی، آن هم به‌صورت درون شهری نیازمند تخصص و تجربه است و راننده وسیله نقلیه باید کاملا روی این کار تسلط داشته باشد؛ چراکه حمل بارهای درون شهری باخطراتی  همراه است.

خدمات حمل بارهای ساختمانی می‌تواند به‌صورت روزانه یا پیمانی انجام شود. همگام بار یکی از تخصصی‌ترین شرکت های باربری برای حمل این نوع بار است؛ چراکه از تجهیزات و تجربه کافی در این زمینه برخوردار است.

حمل درون شهری اثاثیه منزل و اداری

همانطورکه اشاره کردیم حمل درون شهری اثاثیه منزل و اداری از اصلی‌ترین خدمات یک شرکت باربری است. شرکت‌های کوچک و بزرگ باربری روزانه تقاضای بسیاری برای حمل اثاثیه منزل و اداری دارند.

این نوع حمل بار عموما در مسافت‌های کوتاه، برای مثال از محله‌ای به محله دیگر صورت می‌گیرد. این کار می‌تواند با استفاده از یک وانت بار ساده یا نیسان نیز انجام شود؛ بنابراین چرا باید هزینه باربری داخل شهری را افزایش داد و این کار را به یک شرکت باربری سپرد؟

در وهله اول باید بدانید که سپردن این کار به یک وانت بار یا نیسان لزوما هزینه شما را کاهش نمی‌دهد بلکه ممکن است این هزینه را نیز افزایش دهد.

چراکه این وانت بارها جزو اتحادیه باربری نیستند و روی نرخ‌های آن‌ها نظارتی وجود ندارد. همچنین اگر می‌خواهید بخشی از لوازم منزل یا اداره شما به دلیل تجهیز نبودن وسیله نقلیه یا ماهر نبودن کارگران از بین برود بهتر است از خدمات یک باربری خوب چشم پوشی کنید.

حمل مبلمان، سرویس چوب، کابینت و …

حمل مبلمان، سرویس چوب، کابینت و سایر لوازم چوبی از جمله دیگر خدماتی است که می‌توانید از همگام بار دریافت کنید.

اغلب کارگاه‌های مبل سازی، سرویس چوب و … در اطراف تهران قرار دارند و افراد برای حمل این وسایل ناگزیر به استفاده از خدمات باربری هستند.

یکی از مزایای تماس با همگام بار برای حمل مبلمان و … در این است که وسیله نقلیه سریعا در محل حاضر می‌شود. به‌علاوه بسیاری از کارگاه‌های تولید لوازم چوبی می‌توانند برای حمل این لوازم، به‌صورت بلند مدت با یک شرکت حرفه‌ای قرارداد داشته باشند.

حمل درون شهری جهیزیه

وقتی صحبت از جهیزیه به میان می‌آید، همه حساسیت زیادی از خود نشان می‌دهد. چراکه لوازم جهیزیه نو هستند و طبیعتا یک نو عروس توقع ندارد که لوازم آن قبل از ورود به منزل جدید آسیب ببیند.

به همین جهت، همگام بار ماشین‌هایی را جهت حمل درون شهری جهیزیه تجهیز کرده است تا حتی در مسافت‌های دور نیز کوچکترین آسیبی به جهیزیه نرسد.

ارسال بار درون شهری با انواع وسیله نقلیه

در بخش‌های قبل انواع حمل بار درون شهری را بررسی کردیم، در تمام این موارد انتخاب وسیله نقلیه مناسب و تجهیز شده یکی از خدمات اصلی بود که توسط شرکت باربری ارائه می‌شود.

بطورکلی سلامت اثاثیه شما به دو رکن اساسی بستگی دارد، وسیله نقلیه‌ای که از آن برای حمل بار استفاده می‌کنید و مهارت کارگر در حمل این اثاثیه.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا انواع وسیله نقلیه برای حمل بار درون شهری را معرفی کنیم. هر یک این وسایل نقلیه بطور مستقیم در هزینه حمل بار داخل شهری تاثیر گذارند؛ اما این امر نباید سبب شود تا مشتری با انتخاب وسیله نقلیه نامناسب هزینه خود را بالا ببرد و لوازم و اثاثیه خود را در معرض آسیب قرار دهد.

حمل بار درون شهری با وانت و نیسان

وانت و نیسان رایج‌ترین وسایل نقلیه‌ای هستند که برای حمل بار درون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته استفاده از وانت و نیسان از نظر هزینه باربری درون شهری بسیار به نفع مشتری است.

اما باید دقت داشت که برای حمل چه نوع باری از این وسایل نقلیه استفاده می‌شود. برای مثال برای وانت بار و نیسان برای حمل مبلمان، سرویس خواب و کابینت و حتی برخی از ماشین آلات صنعتی وسایل بسیار خوبی هستند اما بهتر است برای اسباب کشی از این وسیله نقلیه استفاده نشود.

حمل بار درون شهری با کامیون و کامیونت

حمل بار درون شهری با کامیون و کامیونت رایج‌ترین شیوه برای حمل اثاثیه منزل و اداری، همچنین حمل جهیزیه عروس است.

اغلب شرکت‌های باربری از جمله همگام بار درون کامیون و کامیونت را برای ورود کمترین ضربه و آسیب به لوازم تجهیز می‌کنند.

همچنین اندازه کامیون و کامیونت به‌گونه‌ای است که اغلب لوازم خانگی در آن جا می‌گیرند، بنابراین در بسیاری از موارد نیاز به کرایه وسایل نقلیه دیگر نیست.

حمل بار درون شهری با تریلی

حمل بار درون شهری با تریلی اغلب به ندرت صورت می‌گیرد یا از تریلی برای حمل بار از تهران به شهرستان‌های اطراف آن استفاده می‌شوند.

تریلی‌ها انواع مختلفی دارند و هر یک برای کاری طراحی شده‌اند. برای مثال برخی تریلی‌ها برای حمل ماشین  مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی دیگر مخصوص حمل سوخت و … هستند. هزینه باربری داخل شهری تهران با هریک از این تریلی‌ها و نوع بار متفاوت است.

هزینه حمل بار درون شهری

هزینه حمل با درون شهری چقدر است؟

این سوال اولین و مهم‌ترین سوالی است که مشتریان برای رزرو خدمات حمل بار درون شهری می‌پرسند. همانطورکه پیش از این نیز توضیح دادیم، این هزینه بسته به مسافت، نوع وسیله نقلیه، نوع بار و … متفاوت است.

اما باربری‌هایی که عضو اتحادیه هستند، لزوما باید هزینه حمل بار را بر اساس نرخ مصوب محاسبه کنند و نمی‌توانند از آن تخطی کنند.

سامانه حمل بار درون شهری همگام بار

سامانه حمل بار درون شهری شرکت باربری همگام بار یک سامانه قوی حمل بار در شهر تهران است که می‌تواند انواع خدمات باربری از حمل جهیزیه و اثاثیه گرفته تا ماشین آلات صنعتی و مصالح ساختمانی را پوشش دهد.

برای این کار نیز از وسایل نقلیه مناسب، همچنین تجهیزات ویژه حمل بار استفاده می‌کند تا بتواند خدمات باربری را در کمترین زمان و بدون نگرانی در مورد آسیب دیدن کالا به مشتریان خود ارائه دهد.