باربری شهرستان به تهران با انواع وسایل نقلیه باربری صورت می‌گیرد. هرکدام از وسایل نقلیه باربری، متناسب با قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارند، می‌توانند محموله‌های مختلف را در شرایط، وزن و حجم مناسب در سطح و بین شهرها جابجا کنند. بنابراین مهم‌ترین نکته‌ای که در این راستا باید مد نظر قرار بگیرد، انتخاب وسیله نقلیه مناسب با توجه به وزن و نوع بار برای باربری بین شهری است.

نکته مهم دیگر در ارسال بار از شهرستان به تهران توجه به بیمه‌نامه می‌باشد. از آنجایی که در حین جابجایی بار، امکان بروز حادثه و آسیب محموله قابل پیش‌بینی و کنترل نیست، بیمه بار یکی از مهم‌ترین ملزومات در این راستا به شمار می‌رود و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود.


باربری از تهران به شهرستان


باربری شهرستان به تهران با انواع وسیله نقلیه

برای ارسال بار از شهرستان به تهران انواع و اقسام وسیله نقلیه وجود دارد. هرکدام از وسایل نقلیه موجود در این زمینه برای ارسال بار در ابعاد، وزن و شرایط خاصی کارایی دارند. برخلاف تصور حمل بار نیز جزو کسب و کارهای تخصصی به شمار می‌رود. بنابراین کسانی که در حوزه فعالیت می‌کنند باید با اصول اولیه این حرفه آشنا باشند. همچنین تکنسین‌های این حرفه جهت ارائه خدمات بهینه علاوه بر تسلط کافی بر شرایط انجام کار، باید خود را در راستای انجام بهینه وظایف شان متعهد بدانند.

به عبارت دیگر فرایند بارگیری و جابجایی بین شهری آن باید به نحوی صورت بگیرد که احتمال آسیب محموله به کمترین حد برسد.  به طور کلی برای ارسال بار از شهرستان به تهران محدودیت خاصی وجود ندارد و تقریبا هر نوع کالا و محصولی قابلیت انتقال از شهرستان به تهران را توسط وسایل نقلیه مخصوص حمل و نقل  دارد.

مگر این‌که قانوناً ممنوعیت خاصی یا محدودیت ترددی برای جابجایی بار وجود داشته باشد. همچنین ناگفته نماند که برای باربری از شهرستان به تهران باید مهار بار  توسط خودروهای باربری امکان پذیر باشد. به طور کلی حمل بار شهرستان به تهران توسط وسایل نقلیه زیر امکان پذیر است.

باربری شهرستان به تهران با وانت و نیسان

نیسان و وانت برای حمل بار شهرستان به تهران زمانی کارایی دارند که محموله سبک و کم حجم باشد. به طور معمول استفاده از نیسان و وانت زمانی مناسب است که وزن بار کمتر از ۲ تن باشد. البته ناگفته نماند که تناسب بین بار و حجم نیز مهم است و  نباید بار داری حجم بیشتر از ظرفیت نیسان و وانت باشد.  به غیر از حجم و وزن محدودیت خاصی برای استفاده از وسیله نقلیه نیسان و وانت جهت جابجایی محموله‌های قانونی از شهرستان به تهران وجود ندارد.

باربری شهرستان به تهران با کامیون و کامیونت

کامیون و کامیونت نیز جزو وسایلی هستند که برای ارسال بار شهرستان به تهران مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از وسایل حمل و نقل معمولا برای محموله های یک الی ۱۵ تن کارایی دارند. کامیون و کامیونت نسبت به نیسان و وانت بار حاوی ظرفیت بیشتری برای جابجایی هستند.

همچنین نسبت به انواع تریلی برای تردد در معابر شهری مناسب‌تر هستند. به همین دلیل در بسیار موارد صاحبان محموله‌های کلی ترجیح می‌دهند به جایی استفاده از چند نیسان و پیکان یک کامیون و یا برعکس به جای استفاده از تریلی از چند کامیون استفاده کنند.

البته ناگفته نماند که کامیون برای حمل بارهای بیشتر از ۴ تن و کامیونت یا به اصطلاح دیگر خاور برای جابجایی بارهای کمتر از ۴ تن مناسب است.  استفاده از کامیون و کامیونت در ارسال بار از شهرستان به تهران بر حسب نوع بار ممکن است به صورت روباز یا مسقف صورت بگیرد.

باربری شهرستان به تهران با تریلی

تریلی یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه است که در حمل انواع بار از شهرستان به تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته ناگفته نماند که تریلی به صورت کلی جهت جابجایی بار در ابعاد بالا و وزن سنگین کارایی دارد. حمل بار با استفاده از این نوع وسیله نقلیه باید کاملا تخصصی صورت بگیرد.

یکی از نکات مهمی که در این زمینه نیاز به توجه دارد، انتخاب نوع تریلی بر حسب نوع بار است. به عبارت دیگر این نوع وسیله نقلیه در مدل‌های مختلفی نظیر تریلی کفی، تریلی بغل‌دار، تریلی ترانزیت چادری، تریلی کمپرس و تریلی کمرشکن وجود دارد و هر مدل برای جابجایی محموله‌های مختلف مناسب هستند.

به عنوان مثال تریلی ترانزیت چادری جهت جابجایی بارهای تجاری کاربرد دارد و تریلی کمرشکن برای حمل محموله‌های فوق سنگین نظیر ماشین آلات سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حمل انواع بار از شهرستان به تهران

تهران در مرکز کشور قرار دارد و از این رو باربری از شهرستان به تهران نسبت به دیگر شهرها در سطح گسترده تری صورت می‌گیرد. تنوع بارهایی که از شهرستان به مقصد تهران راهی می‌‌شوند بسیار متنوع است. به طور کلی انواع بار ارسالی از شهرستان به تهران شامل موارد زیر است.

حمل بارهای تجاری

بارهای تجاری شامل موارد مختلفی نظیر کالا و محصولات فروشگاهی، کیف، کفش و دیگر موارد مشابه هستند. معمولا وسیله نقلیه مناسب برای جابجایی بارهای تجاری بر حسب حجم و وزن آن مشخص می‌‌شود. اما در حالت کلی کامیون و کامیونت در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه کاربردی در حوزه حمل و نقل در این رابطه کاربرد بیشتری دارند.

حمل بار صنعتی

دیگر حالت باربری شهرستان به تهران، ارسال محموله‌های صنعتی است. معمولا محموله‌های صنعتی جزء بارهای سنگین و فوق سنگین قرار دارند. از این رو بهترین وسیله نقلیه برای این دسته از بارها انواع تریلی است. محموله‌های صنعتی معمولا شامل دستگاه‌ها و ابزار آلات صنعتی و تولیدی هستند. این دسته از محصولات وزن و حجم بسیار بالایی دارند. به همین دلیل برای جابجایی آن‌ها معمولا از تریلی کمرشکن استفاده می‌‌شود.

حمل بارهای ساختمانی

دیگر حالت حمل بار از شهرستان به تهران شامل بارهای ساختمانی است. آجر، سیمان، کاشی و آهن‌آلات از جمله بارهای ساختمانی هستند که اغلب برای جابجایی آنها از شهرستان به تهران از کامیون و کامیونت استفاده می‌‌شود. البته در موارد که حجم و وزن بار  بالا است از تریلی نیز استفاده می‌‌شود.

همچنین برای ارسال بار شهرستان به تهران در صورتی که نوع بار آهن‌آلات باشد، باید با تریلی کفی حمل شود. زیرا ابعاد و اندازه آهن‌آلات ساختمانی به نحوی است که امکان جاسازی در کامیون  و کامیونت را ندارند و باید با تریلی جابجا شوند.

حمل اثاثیه منزل و اداری

یکی دیگر از اشکال باربری از شهرستان به تهران شامل حمل اثاثیه منزل و اداری است. معمولا برای این منظور در اکثر موارد از کامیون استفاده می‌شود. همچنین برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی اسباب اثاثیه در حین جابجایی از شهرستان به تهران لازم است از کامیون‌های مسقف استفاده شود.

البته در مواردی که حجم اسباب اثاثیه منزل کم باشد با استفاده از نیسان نیز می‌توان آن‌ها را از شهرستان به تهران انتقال داد. نکته مهم دیگر در این باره این است که بسته‌بندی و چیدمان اسباب اثاثیه منزل باید با مهارت خاصی صورت گیرد. زیرا در غیر این صورت حین جابجایی احتمال آسیب لوازم منزل بسیار بالا می‌رود.

معمولا بسیاری از شرکت‌های باربری برای آرامش خاطر بیشتر خانواده‌ها و کاهش خسارات ناشی از اسباب‌کشی، در رابطه با بسته‌بندی اسباب و اثاثیه منزل نیز خدمت ارائه می‌دهند. البته هزینه باربری شهرستان به تهران در صورت که با خدمات بسته‌بندی اسباب و اثاثیه نیز به همراه باشد بیشتر خواهد بود.

حمل مبلمان، سرویس چوب، کابینت و …

حمل مبلمان، سرویس چوب، کابینت و غیره باید با دقت بالایی صورت بگیرد. زیرا هرگونه اشتباه، موجب ایجاد خط و خش و آسیب به لوازم چوبی و مبلمان می‌‌شود. معمولاً شرکت‌های باربری برای این منظور برنامه‌‌های خاصی دارند. از این رو در مواقعی که حمل و نقل مبلمان و اثاثیه منزل توسط تیم‌‌های حرفه‌‌ای و باتجربه صورت می‌گیرد، درصد آسیب این دسته از لوازم به کمترین حد ممکن می‌‌رسد.

معمولاً برای ارسال مبلمان و لوازم چوبی بر حسب حجم بار از کامیون یا نیسان استفاده می‌‌شود. همچنین نحوه قرارگیری مبلمان و لوازم چوبی درون وسایل نقلیه مناسب، شیوه خاص خود را دارد. در صورتی که در حین ارسال بار از شهرستان به تهران، مبلمان به شکل صحیح درون وسیله نقلیه قرار نگیرد، احتمال آسیب به آن‌ها تا حدود زیادی بالا می‌رود.

هزینه باربری شهرستان به تهران

قیمت باربری شهرستان به تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی مهمترین عوامل تاثیرگذار بر تعرفه باربری شهرستان به تهران شامل مواردی نظیر حجم و وزن بار، نوع بار، نوع وسیله نقلیه، سطح خدمات دریافتی و فاصله شهرستان از تهران یا به عبارت دیگر مساحت است.

به عنوان مثال زمانی که حجم و وزن محموله به نحوی باشد که برای ارسال بار شهرستان به تهران نیاز به استفاده از وسیله نقلیه سنگین نظیر تریلی کمرشکن باشد، تعرفه باربری شهرستان به تهران در مقایسه با دیگر موارد بیشتر است. البته در شرایط فوق هزینه باربری شهرستان به تهران برای همه شهرستان‌ها یکی نیست‌. بلکه متناسب با فاصله شهر مبدا از شهر تهران قیمت جابجایی بار نیز متغیر خواهد بود.

از جمله مسیرهایی که بیشترین تقاضا را برای حمل و نقل بین شهری دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد (برای مشاهده هزینه باربری هر کدام از مسیرها به صفحه مربوط به خودشان مراجعه کنید):

مزایای سفارش باربری شهرستان به تهران از همگام بار

شرکت همگام بار  جهت ارسال بار از شهرستان به تهران متناسب با نوع بار و همچنین حجم و وزن آن خدمات مربوطه را ارائه می‌دهد. آن دسته از هم‌وطنانی که می ‌خواهند محموله‌‌های خود را به صورت تخصصی و همچنین حرفه‌ای با کمترین هزینه جابجایی کنند، می‌‌توانند همین حالا با تیم پشتیبانی این مجموعه ارتباط بگیرند.

شرکت باربری همگام بار برای همه محموله‌‌هایی از شهرستان‌های مختلف به مقصد تهران جابجا می‌شوند بیمه‌نامه معتبر و کامل و همچنین رایگان ارائه می‌دهد. از این رو هر نوع خسارت اعم از خسارت جزئی و کلی وارد به بار در حین جابجایی به طور کامل جبران می‌‌شود.

البته ناگفته نماند که این مجموعه با پشتیبانی از تیم خدماتی حرفه‌ای خود، بسته‌بندی و چیدمان انواع محموله‌‌هایی که از شهرستان به تهران ارسال می‌‌شود را نیز به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

هموطنان عزیز برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین دریافت اطلاعات کامل و شفاف در رابطه با هزینه باربری شهرستان به تهران می‌توانند همین حالا با تیم پشتیبانی همگام بار ارتباط بگیرند.

با ما تماس بگیرید…