حمل بار به روسیه یکی از دغدغه‌های مهم تجار، بازرگانان و همچنین تولید کنندگان ایرانی است. زیرا این کشور در همسایگی ایران قرار دارد. سوریه کشور پهناوری است و با ۱۴ کشور اروپا و آسیا مرز زمینی مشترک دارد.

این کشور در شمال آسیا واقع شده است و علاوه‌بر مرز‌‌های گسترده زمینی از نظر دریایی نیز به همه کشور‌‌های اطراف دریای بی رنگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای بالتیک و دریای سیاه مرز آبی مشترک دارد. موارد ذکر شده به روشنی موقعیت استراتژیکی  و اقتصادی این کشور را مشخص می‌کند.

از اینرو بسیاری از تجار بازرگانان و حتی تولیدکنندگان ایرانی برای رونق کسب و کار خود از این کشور بزرگ و پهناور غافل نیستند. به جرأت می‌توان گفت که یکی از بزرگترین قدرت‌‌های صادرات و واردات کالا به ایران کشور سوریه است.‌ به همین دلیل هزینه حمل بار به روسیه در حوزه‌‌‌های مختلف رونق بسیار بالایی دارد.

باربری به روسیه با انواع وسیله نقلیه

حمل بار به روسیه به طرق مختلفی قابل انجام است. روسیه در همسایگی ایران قرار دارد و روابط اقتصادی و سیاسی دوستانه ای بین این دو کشور همسایه حکمفرما است. این عامل نیز مزید بر علت شده و شرایطی را فراهم کرده که تجار و بازرگانان ایرانی برای ارسال بار به روسیه بسیار مصمم باشند.

منتهی یکی از مهمترین چالش‌‌های اکثر بازرگانان و تاجران برای ارسال بار به روسیه، انتخاب روش مناسب است. در واقع آن‌ها باید بتوانند بر اساس شرایط و ویژگی‌‌‌های بار خود از بین روش‌‌‌های موجود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنند.

به‌طورکلی صادرات کالا یک فرآیند پیچیده و تخصصی است. از اینرو صاحبان محموله برای آنکه بتوانند در این راستا به‌درستی عمل کنند بخشی از کار را به شرکت‌‌های باربری بین‌المللی می‌سپارند.

زیرا آن‌ها با توجه به تجربه و امکاناتی که در این رابطه دارند، برای حمل بار به روسیه بهتر، هدفمندتر و تخصصی‌تر می‌توانند اقدام کنند.

در ‌حال‌حاضر ارسال بار به روسیه از طریق مسیر‌‌های مختلف دریایی هوایی و ریلی قابل انجام است. در ادامه مطالب در رابطه با هر کدام از موارد نام برده توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

ارسال بار زمینی به روسیه

حمل بار زمینی از ایران به روسیه با استفاده از انواع ماشین باربری ترانزیتی نظیر کامیون و تریلی قابل انجام است. ماشین‌‌های باربری ترانزیتی دارای امکانات و شرایط خاصی هستند.

به‌عنوان مثال کامیون یخچالی یکی از انواع کامیون ترانزیتی است که به‌منظور ‌حمل‌و‌نقل مواد غذایی و همچنین محموله‌‌هایی که باید در دمای ثابت قرار داشته باشند کارایی دارد.

حمل بار با کشتی به روسیه

حمل بار با کشتی به روسیه نیز از رونق مناسبی برخوردار است. کشور ایران و روسیه از طریق دریای خزر با یکدیگر ارتباط دارند. هرچند که هزینه ارسال بار به روسیه  از طریق حمل بار دریایی به روسیه با کشتی نسبت به حمل بار زمینی بیشتر است اما در عوض حمل بار به روسیه با استفاده از کشتی سریع تر صورت‌می‌گیرد و صاحب محموله زودتر می‌تواند بار خود را در مقصد موردنظر تحویل بگیرد.

ناگفته نماند که حمل بار با استفاده از کشتی در اکثر موارد به روش مستقیم یا چارترینگ انجام می‌شود. به‌نحوی که صاحب بار، کشتی را اجاره کرده و از آن برای ارسال بار به روسیه استفاده می‌کند. درصورتیکه بار قبل از ارسال به بنادر روسیه ابتدا بین مبدا و مقصد تخلیه و دوباره بارگیری شود به صورت غیرمستقیم یا ترانس شیمپمنت جابجایی می‌شود.

ارسال بار هوایی به روسیه

یکی دیکی از روش‌‌های حمل بار به روسیه شامل حمل بار هوایی است. حمل بار هوایی به روسیه در مقایسه با حمل زمینی و دریایی بسیار سریع‌تر صورت می‌گیرد. به‌همین دلیل کسانی که برای ارسال محموله به مقصد مورد نظر عجله زیادی دارند می‌توانند این روش را انتخاب کنند.

البته ناگفته نماند که هزینه ارسال بار به روسیه در روش هوایی نسبت به دیگر موارد بیشتر است. اما با این وجود بسیاری از تجار ‌حمل‌و‌نقل هوایی را به دیگر روش‌ها‌ ترجیح می‌دهند. زیرا در این صورت می‌تواند نقش بسیار پررنگ‌تری در بازار‌‌های بین‌المللی روسیه داشته‌باشند و با برند‌‌های معتبر جهانی حرفه‌ای‌تر رقابت کنند.

ارسال انواع بار به روسیه

برای حمل بار به روسیه تجار و بازرگانان ایرانی در ابتدا باید با فرهنگ و شرایط بازار این کشور آشنا باشند. زیرا در این صورت راحت‌تر می‌توانند برای کالا و محصولات خود مشتری پیدا کنند.

از طرف دیگر انتخاب بار مناسب برای ارسال به روسیه نیز مهم است. در واقع بازرگانان و تجار باید از مساعد بودن شرایط فروش و تقاضای محموله مورد نظر خود برای ارسال به روسیه مطمئن باشند. در ادامه مطلب به طور مختصر در رابطه با برخی از کالا‌ها و محصولاتی که با ارسال به روسیه از سود دهی مناسبی برخوردار هستند صحبت خواهد شد.

حمل بار‌‌های تجاری به روسیه

باربری تجاری قابل حمل به روسیه شامل کالا‌‌های فروشگاهی، کیف، کفش و انواع محصولات است. تجار می‌توانند این دسته از بار‌ها را به‌طرق مختلفی به روسیه ارسال کنند.

منتهی باید توجه داشته‌باشند که انتخاب وسیله و روش مناسب برای انتقال این دسته از محموله‌ها‌ به روسیه بسیار مهم است و با هزینه‌‌های جاری آن‌ها رابطه مستقیم خواهد داشت. به‌عنوان مثال تنها زمانی  ارسال هوایی بار به روسیه برای صاحبان محموله‌‌‌های تجاری مقرون به صرفه خواهد بود که حجم و وزن بار بسیار بالا باشد.

حمل بار صنعتی به روسیه

حمل بار به روسیه ممکن است شامل بار‌‌های صنعتی باشد. بار‌‌های صنعتی شامل  دستگاه‌ها‌، ابزارآلات صنعتی، ابزارآلات تولیدی و دیگر موارد مشابه هستند و اصول خاص خود را برای ‌حمل‌و‌نقل و جابجایی دارند. این دسته از محموله‌ها‌ بسیار حجیم و سنگین هستند. امکان ارسال بار‌‌های صنعتی از ایران به روسیه به روش‌‌های مختلف دریایی، هوایی و زمینی امکان پذیر است.

حمل اثاثیه منزل و اداری به روسیه

سالانه ایرانیان زیادی به قصد اقامت در سوریه ایران را ترک می‌کنند. بسیاری از این افراد به منظور کاهش و مدیریت هزینه‌‌های خود ترجیح می‌دهند اسباب و اثاثیه منزل‌شان را نیز با خود به روسیه ببرند.

برای این منظور نیز خانواده‌‌ها می‌توانند از روش‌‌های مختلف زمینی هوایی و دریایی اسباب و اثاثیه منزل خود را به شهر مورد نظر در روسیه منتقل کنند. یکی از رایج‌ترین اشکال ‌حمل‌و‌نقل وسایل منزل از ایران به خارج از کشور شامل فریت‌بار است.

در این شیوه اسباب اثاثیه منزل به واسطه هواپیما‌‌های مسافربری جابجا می‌شوند. ناگفته نماند که در فریت‌بار هزینه ارسال بار به روسیه بسته به اینکه مقصد بار کدام یک از شهر‌‌های این کشور است متفاوت خواهد بود.

ارسال بار از تمام شهر‌‌های ایران به روسیه

حمل بار به روسیه از تمام شهر‌‌های ایران امکانپذیر است. منتهی برای آنکه هموطنان بتوانند در این رابطه به‌درستی عمل کنند، باید از شرکت‌‌های معتبر واسطه نظیر همگامبار کمک بگیرند. شرکت بین‌المللی همگام بار در این رابطه صفر تا صد حمل بار را برعهده می‌گیرد.

هزینه حمل بار به روسیه

هزینه حمل بار به روسیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به شرایط موجود در باربری به روسیه عواملی نظیر شیوه ‌حمل‌و‌نقل، وسیله باربری، نوع بار، وزن بار، هزینه بسته‌بندی بار هزینه حمل بار تا فرودگاه یا بندر و غیره از جمله مواردی هستند که به صورت مستقیم بر هزینه حمل بار به روسیه تاثیر می‌گذارند.

از اینرو کسانی که می‌خواهند در رابطه با هزینه‌‌های مورد نیاز برای ارسال بار به روسیه اطلاعات کامل به دست بیاورند، باید با شرکت‌‌‌های فعال در این حوزه ارتباط بگیرند.

مزایای سفارش ارسال بار به روسیه از همگام‌بار

حمل بار به روسیه حساسیت‌‌‌های خاص خود را دارد. همانطور که در ابتدای مطلب نیز به این نکته اشاره شد صادرات بار حرفه‌ای تخصصی است. بنابراین صاحبان بار برای آنکه در این حوزه به مشکل خاصی بر نخورند باید از شرکت‌‌های باربری بین‌المللی فعال در این زمینه به‌عنوان واسطه کمک بگیرند.

شرکت همگامبار از جمله واسطه‌‌های موفق در حوزه ارسال بار به روسیه است که در این زمینه به همه هموطنان ایرانی خدمات ارائه می‌دهد. شهروندان ایرانی قبل از هر اقدامی ‌می‌توانند از طریق پل‌‌های ارتباطی موجود با پشتیبانی همگام با ارتباط گرفته و از مشاوره‌‌های رایگان این مجموعه بهره‌مند شوند. از طرف دیگر همه بار‌‌هایی که به‌واسطه همگام بار از به روسیه ارسال می‌شوند دارای بیمه بین المللی هستند.

همچنین این مجموعه از به روزترین امکانات و تجهیزات و مجرب ترین نیرو‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان خود بهره می‌برد. از این‌رو در راستای کسب رضایت مشتریان خود برای حمل بار به روسیه همواره عملکردی مناسب و قابل قبول دارد.

با ما تماس بگیرید…