حمل بار به ترکیه در شاخه‌های مختلف صنعتی، تجاری، اسباب اثاثیه منزل، و غیره در سطح گسترده‌ای انجام می‌شود. ترکیه یکی از کشورهای همجوار ایران به‌شمار می‌رود و از نظر فرهنگی نیز به یکدیگر نزدیک هستند. به همین دلیل یکی از بازارهای ایده‌آل برای تولیدکنندگان ایرانی به‌شمار می‌رود. از اینرو روزانه حجم بالایی از محصولات تولیدی ایران به این کشور صادر می‌شود.

همچنین برخی از تولیدکنندگان ایرانی از کشور ترکیه به‌عنوان یک گذرگاه برای رسیدن به بازارهای بزرگ اروپایی بهره می‌برند. البته کشور ترکیه در زمینه تولید و صادرات عملکرد برخی از محصولات عملکرد موفقی دارد.  اما با این حال برای تولیدکنندگان و تجار ایرانی یک بازار ایده‌آل محسوب می‌شود.

تعرفه حمل بار به ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌عبارت دیگر روزانه انواع بار از ایران به مقصد ترکیه راهی می‌شود و هر کدام بسته به شرایط خاص خود تعرفه حمل‌ونقل متفاوتی دارند.

باربری به ترکیه با انواع وسبله نقلیه

ارسال بار به ترکیه اغلب به صورت هوایی و زمینی صورت می‌گیرد. به‌عبارت دیگر با توجه به موقعیتی که این دو کشور در همسایگی با یکدیگر دارند، ارسال بار به صورت دریایی و ریلی به ترکیه چندان مورد توجه صادرکنندگان و تجار ایرانی نیست. بلکه به دلیل شرایط ایده‌آل حمل‌و‌نقل زمینی و هوایی در اغلب موارد تولیدکنندگان و همچنین تجار ترجیح می‌دهند محموله‌های خود را یا به صورت زمینی و یا هوایی به ترکیه ارسال کنند.

باربری به ترکیه از طریق جاده‌های زمینی توسط انواع وسایل نقلیه نظیر کامیون و انواع تریلی ترانزیت صورت‌می‌گیرد. به‌طورکلی حمل‌ونقل جاده‌ای به‌دلیل مقرون‌به‌صرفه‌تر بودن حمل‌ونقل و همچنین سرعت بالا سهم قابل توجهی از صادرات ایران به ترکیه را از آن خود کرده‌است.

کاربردی‌ترین وسایل نقلیه در صنعت حمل‌ونقل بین‌المللی زمینی شامل انواع کامیون‌های تک محور، جفت محور، کامیون اتاق‌دار، کامیون میکسر، کامیون بونکر، کامیون تانکر، کامیون یخچال‌دار، کامیون مسقف، کامیون کفی، کامیون تیغه‌دار، کامیون لبه‌دار، تریلی و غیره است.

ارسال بار به ترکیه با کامیون و کامیونت

همانطور که در مطلب قبلی نیز عنوان شد حمل بار به ترکیه توسط انواع کامیون تک محور و جفت محور قابل انجام ‌است. هر کدام از کامیون‌های تک محور و دو محور قدرت و ظرفیت مشخصی دارند. به‌عنوان مثال ظرفیت کامیون تک محور نهایتا ۱۰ تن و ظرفیت کامیون جفت محور نهایتا ۱۵ تن ‌است.

این دسته از وسایل نقلیه از نظر ابعاد و طول با یکدیگر متفاوت هستند. اما به‌طورکلی هرچه طول کامیون بیشتر باشد به همان اندازه تجربه و مهارت راننده جهت کنترل آن مخصوصاً زمانی که بار دارد، بسیار مهم است.

این دسته از وسایل نقلیه در صنعت حمل‌ونقل داخلی و بین‌المللی استفاده گسترده‌ای دارد. اما در بیشتر اوقات برای حمل‌ونقل، محصولات فروشگاهی، محصولات کشاورزی، مصالح ساختمانی، مواد غذایی نظیر روغن، برنج و دیگر موارد مشابه از کامیون‌های لبه‌دار و مسقف استفاده می‌شود.

ناگفته نماند که کامیون اتاق‌دار با کامیون لبه‌دار متفاوت است. در واقع کامیون اتاق‌دار شامل همان خاورهای روباز ‌است که لبه‌هایی به ارتفاع یک‌ونیم متر دارند. اما کامیون لبه‌دار در مقایسه با خاورهای روباز لبه‌هایی با ارتفاع کمتری دارد و ارتفاع لبه‌های آن ۸۰ سانتیمتر است. همچنین لبه‌های آن‌ قابلیت باز و بسته شدن را نیز دارد. همین عامل سبب شده‌است که عملیات بارگیری و تخلیه کامیون‌های لبه‌دار یا به‌عبارت دیگر کامیون‌های بغل‌دار با سهولت بیشتری انجام شود. یکی دیگر از انواع کامیون شامل کامیون تیغه‌دار است که جهت حمل‌و‌نقل کانتینرهای ابعاد ۲۰ و ۴۰ فوت کارایی دارند.

هزینه باربری به ترکیه در حمل‌ونقل زمینی رابطه مستقیمی با نوع ماشین باربری دارد. به‌نحوی که هرچه میزان ظرفیت ماشین بالاتر باشد به همان اندازه هزینه صادرات نیز بالاتر خواهد رفت.

ارسال بار به ترکیه با تریلی ترانزیتی

حمل بار به ترکیه توسط تریلی ترانزیتی به‌صورت گسترده انجام می‌شود. در واقع تریلی‌ها از جمله ماشین‌های ترانزیت پرکاربرد هستند که در انواع مختلفی وجود دارند.

به عبارت دیگر تریلی ترانزیت دارای مدل‌های مختلف کفی، لبه‌دار، بونکر، تانکر و غیره هستند که هرکدام از آن‌ها کارایی مخصوص به‌خود را دارند. به عنوان مثال در  ارسال بار به ترکیه تریلی‌های کفی جهت جابجایی خودروهای سواری سبک کارایی دارند.

تریلی‌های کفی به نحوی طراحی شده‌اند که فاقد دیواره و لبه هستند. همین امر موجب شده‌است که تخلیه و بارگیری آنها بسیار آسان باشد. از طرف دیگر این دسته از وسایل نقلیه ظرفیت بالایی دارند و به طور کلی تمامی محموله‌های سنگین وزن بین ۱۵ تا ۲۵ تن به واسطه انواع تریلی جابجا می‌شوند.

ارسال بار به ترکیه از به طرق هوایی

حمل بار به ترکیه با استفاده از انواع هواپیمای مخصوص باربری صورت می‌گیرد. در واقع هواپیماهای باربری ابعاد بزرگ و طراحی مخصوصی دارند که برای جابجایی انواع و اقسام محموله می‌توان از آن‌ها کمک گرفت.

هواپیماهای ایلیوشین و آنتونوف از جمله مطرح‌ترین و رایج‌ترین انواع هواپیمای باربری به‌شمار می‌رود و هر روزه در سطح بین المللی حجم وسیعی بار توسط آن‌ها جابجا می‌شود.

هواپیماهای باربری ظرفیت قابل توجهی برای جابجایی محموله‌های بزرگ دارند. از نظر ایمنی پرواز نیز کاملا قابل اعتماد هستند. البته ناگفته نماند که هواپیماهای مخصوص باربری صرفاً برای محموله‌های بزرگ تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بنابراین آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه و اقامت در آن را دارند برای جابه‌جایی لوازم زندگی خود از ایران به ترکیه باید از خدمات فریت بار کمک بگیرند. در فریت بار اسباب اثاثیه منزل توسط هواپیماهای مسافربری جابجا می‌شود.

قیمت حمل بار به ترکیه توسط هواپیماهای باربری در حالت کلی نسبت به دیگر روش‌ها قیمت مناسب‌تری دارد. البته به شرط آنکه حجم محموله مورد نظر بسیار بالا باشد. در صورتی که حجم و وزن بار در مقایسه با ظرفیت هواپیمای باربری کم باشد، انتخاب ماشین باربری مناسب و متناسب با شرایط بار منطقی‌تر و همچنین اقتصادی‌تر به نظر می‌رسد.

ارسال انواع بار از به ترکیه

حمل بار به ترکیه یک نوع صادرات محسوب می‌شود و از این رو ساز و کار ارسال بار به آن باید مطابق با قوانین صادرات باشد. به‌طورکلی صادرات بار از ایران به خارج از کشور در دو حالت که شامل کارگو و فریت بار است، صورت می‌گیرد.

منظور از صادرات به خارج از کشور در حالت کارگو زمانی است که اجناس و کالاهای صادراتی به تجار و بازرگانان تعلق دارد. به‌عبارت دیگر هنگامی که صادرات بار توسط تجار و بازرگانان صورت می‌گیرد خدمات بسته بندی و ارسال بار تحت عنوان کارگو انجام می‌شود.

اما منظور از فریت بار زمانی است که افراد عادی می خواهند اسباب و اثاثیه و لوازم منزل خود را به خارج از کشور ارسال کنند. به طورکلی صاحبان محموله‌های فریت بار افراد حقیقی هستند. اما محموله‌های تجاری کارگو علاوه‌بر افراد از جانب شرکت‌ها یا اشخاص حقوقی نیز قابل انجام است.

خدماتی که تحت عنوان خدمات فریت بار ارائه می‌شوند شامل بسته‌بندی وسایل و اثاثیه، بارگیری و حمل‌ونقل خواهد بود. همچنین فریت بار صرفاً فقط شامل اسباب و اثاثیه منزل است که توسط افراد حقیقی به خارج ارسال می‌شود.

اما کارگو شامل طیف وسیعی از کالا و اجناس است که هر روزه توسط تجار و بازرگانان نقل و انتقال می‌شود. به عبارت دیگر هر جنس و کالایی که در داخل و خارج از کشور قابلیت عرضه به بازار داشته باشند در لیست خدمات کارگو قابل صادرات و واردات است.

هزینه حمل بار به ترکیه بسته به نوع بار متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال هر اندازه که حجم و وزن کالای ارسالی از ایران به ترکیه بالا باشد، به همان اندازه تعرفه حمل‌و‌نقل نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین تعرفه حمل بار به ترکیه در فریت بار و کارگو متفاوت است و و هر کدام از این دو روش شیوه محاسباتی خاص خود را دارند.

حمل بارهای تجاری به ترکیه

ارسال بار به ترکیه در اکثر موارد شامل محموله‌های تجاری نظیر کالاهای فروشگاهی، کیف، کفش و انواع محصولات است. محموله‌های تجاری در قالب خدمات کارگو به ترکیه ارسال می‌شوند و طیف وسیعی از اجناس و کالاها را دربر می‌گیرند.

صادرات کالاهای تجاری از ایران به ترکیه توسط انواع ماشین باربری و همچنین هواپیماهای باربری صورت می‌گیرد. انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای این منظور در وهله اول بستگی به حجم و وزن بار دارد. در گام بعدی نیز صاحب محموله با توجه به مصلحت روش حمل مناسب را انتخاب می‌کند.

حمل بار صنعتی به ترکیه

حمل بار به ترکیه در حوزه محموله‌های صنعتی نظیر دستگاه‌ها و ابزار آلات صنعتی و تولیدی در اکثر موارد توسط هواپیماهای باربری صورت می‌گیرد. زیرا این موارد اغلب وزن و حجم بسیار بالایی دارند.

البته گاهی اوقات نیز از انواع ماشین باربری فوق سنگین نظیر تریلی‌های ترانزیت ۱۸ چرخ نیز برای ارسال بارهای صنعتی به ترکیه استفاده می‌شود. ناگفته نماند صادرات کالا مخصوصاً کالاهای صنعتی به خارج از کشور ساز و کار پیچیده‌ای دارد.

به همین دلیل عقل سلیم حکم می‌کند همه فعالان حوزه تجارت بین‌المللی جهت نقل‌و‌انتقال بی دغدغه محموله‌های صنعتی خود از شرکت‌های باربری فعال در این حوزه کمک بگیرند.

حمل  اثاثیه منزل و اداری به ترکیه

همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان شد حمل بار به ترکیه زمانی که در قالب اثاثیه منزل و اداری صورت بگیرد، به‌عنوان فریت بار خوانده می‌شود. در واقع ایرانی‌هایی که قصد مهاجرت و سکونت در کشور ترکیه دارند می‌توانند لوازم ضروری و یا حتی همه اسباب و اثاثیه منزل خود را به‌صورت زمینی و هوایی به این کشور انتقال دهند.

فریت بار یا به عبارت دیگر ارسال لوازم و اثاثیه منزل و اداری از طریق هوایی معمولاً توسط هواپیماهای مسافربری صورت می‌گیرد. زیرا حجم و وزن اسباب و اثاثیه منزل در حدی نیست که بتوان برای آن از هواپیماهای باربری ‌استفاده کرد.

هزینه باربری به ترکیه

هزینه باربری به ترکیه با توجه به موارد مختلفی محاسبه می‌شود. به‌عبارت دیگر صادرات کالا به خارج از کشور، طی مراحل مختلف صورت می‌گیرد که هر کدام از مراحل دربردارنده یکسری هزینه‌های خاص هستند.

بنابراین برای تعیین تعرفه باربری به ترکیه باید عواملی نظیر ارزش کالا، نوع صادرات، روش باربری( زمینی، هوایی، دریایی) نوع بار، وزن و حجم بار، نوع وسیله نقلیه در حمل‌و‌نقل زمینی، هزینه بیمه حمل‌ونقل، هزینه‌های مرتبط با اظهارنامه گمرکی و ترخیص کالا در مبدا و مقصد، سطح خدمات دریافتی از شرکت‌های باربری، هزینه بار گیری مجدد، تعرفه‌های کشور ترکیه و دیگر موارد مشابه را در نظر گفت.

نرخ حمل بار به ترکیه در شرکت‌های باربری مختلف یکسان نیست. به‌عبارت دیگر برخی از شرکت‌ها برای ارائه خدمات نسبت به برخی دیگر تعرفه‌های منصف‌تر و کمتری در نظر می‌گیرند.

البته به دلیل حساسیت جابجایی محموله‌های صادراتی کیفیت خدمات باربری بسیار مهم است. پس صاحبان محموله و یا به‌عبارت دیگر تجار و تولیدکنندگان در ازای پرداخت هزینه حمل‌و‌نقل کمتر سلامت بار را به خطر انداخته و در نتیجه خود را مشمول ضرر و زیان‌های ناشی از آن کنند.

بهترین شرکت باربری برای دریافت خدمات، شرکتی است که در کنار ارائه خدمات با قیمت مناسب، کیفیت را نیز در نظر بگیرند. به نحوی که از بهترین و به‌روزترین وسایل نقلیه به همراه نیروی بارگیری با تجربه و ماهر و ابزارآلات به‌روز و کاربردی برای بارگیری و همچنین بسته‌بندی بهره بگیرند.

مزایای سفارش ارسال بار به ترکیه از همگام بار

در حال‌حاضر شرکت‌های مختلفی در زمینه حمل بار به ترکیه خدمات ارائه می دهند. منتهی همه آنها آنچنان که باید با مشتریان خود صداقت ندارند و منافع خود را در راس همه امور قرار می دهند. همین عامل ایجاب می‌کند که متقاضیان ارسال بار به ترکیه برای انتخاب شرکت حمل بار دقت بیشتری به خرج بدهند.

دقت به متن قرارداد با شرکت باربری نیز از جمله موارد مهمی است که نباید از نظر صاحبان محموله دور بماند. البته به طور کلی ارسال بار به ترکیه در مقایسه با ارسال بار به مناطق داخلی کشور حساسیت خاص خود را دارد و حتماً باید با برنامه‌ریزی ایده‌آل و کارآمد صورت بگیرد. به‌عبارت دیگر این فرآیند صادراتی مهم باید حتما زیر نظر شرکت‌های باتجربه و مطمئن انجام شود.

ارسال بار به ترکیه زیر نظر شرکت همگام بار مزایای مختلفی را برای مشتریان این مجموعه به همراه دارد. همگام بار از جمله شرکت‌های باربری با‌تجربه و فعالی است که در حوزه کاری خود از تجربه بالایی بهره‌مند است.

از این‌رو با تکیه بر تجارب و تخصص خود توانسته است در راستای رضایت مشتریانش گام‌های مفیدی بردارد. البته مزایای دریافت خدمات از شرکت همگام بار در حوزه‌های داخلی و برون‌مرزی فقط به موارد نام برده خلاصه نمی‌شود. بلکه مزایای دیگری را نیز در پی‌دارد که برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر است.

بیمه بین المللی

حمل بار به ترکیه به‌طور‌کلی ارسال بار به‌واسطه هیچکدام از روش‌های موجود به‌صورت صددرصد تضمین نمی‌شود. زیرا همواره این احتمال وجود دارد که حوادث غیرقابل پیش‌بینی در همه شیوه‌های جابجایی بار، موجب صدمه و یا حتی در برخی از موارد منجر به انهدام کلی بار شود.

درحال‌حاضر بهترین و منطقی‌ترین راهکار برای پیشگیری از ضرر و زیان‌های ناشی از حوادث غیرقابل پیش‌بینی بیمه بار ‌است. بیمه بار در حمل و نقل بین المللی اهمیت مضاعفی دارد. زیرا احتمالات آسیب به بار و ضرر و زیان‌های ناشی از آن در حین جابجایی‌ بین‌المللی بیشتر مطرح می‌شود .از این‌رو شرکت همگام بار به منظور عرضه آرامش خاطر به مشتریانش  تمامی محموله‌های ارسالی از ایران به ترکیه را بیمه بین المللی می‌کند.

ارائه قیمت شفاف و منصفانه

همانطور که در مطالب قبلی به این نکته اشاره شد، قیمت حمل بار به ترکیه در گروه عوامل مختلفی است. همین عامل گاهی اوقات برخی از افراد را برای محاسبه دقیق هزینه‌های مورد نیاز برای جابجایی محموله خود دچار سردرگمی می‌کند.

شرکت همگام بار برای آنکه همه مشتریانش بتوانند در این مقوله اطلاعات مورد نیاز خود را راحت و بدون دغدغه به دست اورند در رابطه با همه خدماتی که ارائه می دهد به‌صورت کاملاً شفاف تعرفه‌های خود را ارائه می‌دهد. از طرف دیگر همه تعرفه‌های تعیین شده برای خدمات مختلف این مجموعه در مقایسه با دیگر شرکت‌های باربری واقعاً مقرون‌به‌صرفه و منصف است.

ارسال بار به صورت زمینی و هوایی

حمل بار به ترکیه از طریق زمینی و هوایی در مقایسه با دیگر شیوه‌های ارسال بار بهتر و همچنین راحت‌تر است. از این‌رو مجموعه همگام بار در این زمینه نیز تلاش کرده‌است که در راستای جلب رضایت مشتریان خود گام بردارد و بهترین شیوه‌های انتقال بار از ایران به ترکیه را انتخاب کند. همچنین متناسب با نوع بار و شرایط مشتریان حتی المقدور تلاش می‌کند از بین دو شیوه نامبرده بهترین گزینه را برای ارائه خدمت انتخاب کند

تنوع خودروها و نوع بارهای ارسالی

یکی دیگر از مزایای مهم دریافت خدمات از همگام بار برای باربری به ترکیه تنوع خودروهای آن‌ است. در واقع این مجموعه تلاش کرده‌است که بهترین و به‌روزترین انواع وسیله نقلیه را برای ارائه خدمات به خدمت بگیرد. همچنین همه خدمه این شرکت متناسب با حوزه کاری خود دارای تجربه و مهارت قابل قبولی هستند. محموله‌هایی که زیر نظر شرکت همگام بار از ایران به ترکیه ارسال می‌شوند دارای تنوع بالایی هستند. ازاین‌رو عزیزان به‌راحتی می‌توانند برحسب نوع بار خود خدمات ایده آل و مطلوب را از همگام بار دریافت کنند.

ارائه پشتیبانی از مبدا ا مقصد

دیگر مزیت انتخاب شرکت همگام بار برای ارسال بار به ترکیه پشتیبانی همه‌جانبه است. در واقع شرکت همگام بار برای آنکه مشتریانش در کمال آرامش و بدون هیچگونه نگرانی محموله‌های خود را به مقصد مورد نظر برسانند، آنها را از نقطه مبدا تا مقصد پشتیبانی می‌کند.

مشاوره رایگان

حمل بار به ترکیه مقوله مهمی است و که کوچکترین اشتباه در این فرآیند به ضررهای هنگفتی منتهی می‌شود. از این‌رو همه افرادی که برای اولین بار جهت صادرات بار از ایران به ترکیه اقدام می‌کنند نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند. مجموعه همگام بار در این زمینه نیز برنامه ریزی مشخصی دارد. پس همه عزیزانی که در این حوزه نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند می‌توانند بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی و مکانی از طریق پل‌های ارتباطی ارائه شده در همین صفحه با مشاوران همگام با ارتباط بگیرند.

با ما تماس بگیرید…