حمل بار به یونان از ایران رونق بالایی دارد و ایرانیان می‌توانند انواع محموله را با طرق مختلف هوایی و زمینی به این کشور ارسال کنند. برای آن که روند ارسال محموله بدون مشکل پیش برود و صاحبان محموله در این فرآیند متحمل ضرر و زیان نشوند لازم است در این رابطه از شرکت‌های باربری به‌عنوان واسطه کمک بگیرند.

یونان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و در حال‌حاضر یکی از کشورهای پیشرفته به‌شمار می‌رود. این کشور موقعیت استراتژی خاصی دارد و در محل تلاقی سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا واقع شده‌است. همچنین از فرهنگ و تمدن منحصر به فردی برخوردار بوده و پیشینه تاریخی غنی دارد.

باربری به یونان با انواع وسیله نقلیه

حمل بار به یونان با استفاده از وسایل نقلیه مختلفی قابل انجام است. کشور ایران و یونان از قدیم روابط تجاری خوبی با یکدیگر داشته‌اند. به‌نحوی که آمار و ارقام موجود نشان می‌دهند که یونان سومین شریک تجاری ایران در اروپا به‌شمار می‌رود.

حمل‌و‌نقل محموله بین دو کشور نام برده از راه‌های زمینی، دریایی و هوایی امکان‌پذیر است. هر کدام از روش‌های نام‌برده شرایط خاص خود را دارند. اما به‌طورکلی هزینه ارسال بار ترانزیت به یونان از طریق زمینی کمتر است. منتهی این شیوه در مقایسه با حمل بار دریایی و هوایی زمان‌برتر است و محموله باید مدت زمان زیادی را در مسیر طی کند

ارسال بار به یونان با کامیون و کامیونت

باربری به یونان از طریق مرزهای زمینی به‌واسطه کشور ترکیه صورت‌می‌گیرد. کامیون و کامیونت از جمله ماشین‌های باربری هستند که صاحبان بار می‌توانند به‌واسطه آنها بارهای خود را به یونان ترانزیت کنند.

معمولاً برای ارسال بار در این حوزه از انواع کامیون و کامیونت‌های مسقف ترانزیتی استفاده می‌شود. به‌عبارت دیگر از کامیون و کامیونت‌های مسقف، یا چادری به‌عنوان کامیون ترانزیتی یاد می‌شود. البته کامیون و کامیونت‌های ترانزیت باید شرایط لازم برای حمل‌و‌نقل بارهای گمرکی و صادراتی را داشته‌باشند.

بنابراین صرفاً داشتن پوشش برزنت برای حمل‌و‌نقل بارهای سنگین در حوزه بین‌المللی کافی نیست. بلکه این دسته از وسایل نقلیه برای عبور از مرز کشورهای مختلف باید کاملاً در چهارچوب شرایط حمل‌و‌نقل بین‌المللی عمل کند .همچنین تبعیت از شرایط قانونی کشور مبدأ و مقصد برای انواع کامیون و کامیونت ترانزیتی لازم است.

ارسال بار به یونان با تریلی ترانزیتی

یکی دیگر از روش‌های حمل بار به یونان از طریق راه‌های زمینی استفاده از تریلی ترانزیتی است. تریلی ترانزیتی نیز نظیر کامیون‌های ترانزیتی یک اتاق بزرگ دارند که پس از بارگیری به‌واسطه چادرهای برزنت پوشیده و مسقف می‌شوند. استفاده از چادرهای برزنت محموله را در برابر  رطوبت ضربه و دیگر موارد مشابه حفظ می‌کنند.

معمولاً تریلی‌های کفی و بلغدار حدود ۱۲ متر طول دارند و از جمله ماشین‌های باربری فوق سنگین هستند که با استفاده از آنها می‌توان تا ۲۲ تن بار را از ایران به یونان منتقل کرد. برای بارگیری این دسته از ماشین‌های باربری به‌دلیل وجود اتاق، امکان استفاده از لیفتراک و جرثقیل جهت بارگیری وجود ندارد.

ارسال بار به یونان از طریق هوایی

یکی دیگر از شیوه‌های ارسال بار به یونان حمل هوایی است. معمولاً  هزینه ارسال بار به یونان در جمل هوایی نسبت به موارد دیگر بیشتر می‌باشد. ارسال هوایی بار به یونان ‌هم به‌واسطه هواپیماهای بزرگ باربری و هم به‌واسطه هواپیماهای مسافربری امکان‌پذیر است.

به‌نحوی که محموله‌هایی نظیر بارهای تجاری، اسباب اثاثیه منزل، لوازم شخصی و غیره که وزن چندان بالایی ندارند در قالب فریت بار به‌واسطه هواپیماهای مسافربری حمل می‌شود. اما محموله‌های بزرگ صنعتی و تجاری که وزن و حجم بسیار بالایی دارند به‌واسطه هواپیماهای بزرگ باربری حمل‌و‌نقل می‌شوند.

ارسال انواع بار به یونان

حمل بار به یونان در اشکال مختلفی قابل انجام است. به‌عنوان مثال شرکت‌های واسطه حمل بار از ایران به یونان، می‌توانند در حوزه فریت بار اضافه‌بار مسافری به آتن، فریت بار لوازم منزل به آتن، فریت بار تجاری به آتن، حمل محموله‌های بزرگ تجاری و صنعتی از طریق هوایی و زمینی به آتن به مشتریان خود خدمات ارائه دهند.

حمل بارهای تجاری به یونان

یکی از اشکال رایج باربری به یونان شامل محموله‌های تجاری نظیر محصولات فروشگاهی، کیف، کفش و غیره است. از آنجایی که هزینه ارسال بار به یونان در حمل بار زمینی قیمت مناسب تری دارد، محموله‌های تجاری اغلب به‌واسطه انواع ماشین باربری ترانزیتی از ایران راهی یونان می‌شود.

در مواردی که صاحب محموله برای دریافت بار خود در یونان عجله داشته‌باشد به‌دلیل زمان‌بر بودن حمل‌و‌نقل زمینی، ترجیح می‌دهد از صرفه‌جویی در هزینه حمل بار به یونان چشم پوشی کرده و محموله را با حمل هوایی به مبدأ مورد نظر انتقال دهد.

حمل بار صنعتی به یونان

حمل بار به یونان در حوزه حمل بار صنعتی نیز از رونق بالایی برخوردار است و این دو کشور در این حوزه نیز رابطه تجاری گسترده‌ای با یکدیگر دارند. محموله‌های صنعتی شامل دستگاه‌ها و ابزارآلات صنعتی و تولیدی هستند.

این دسته از بارها در مقایسه با سایر موارد حجم و وزن بیشتری دارند. از اینرو فرایند بارگیری و نقل و انتقال آنها کاملاً تخصصی است.

حمل اثاثیه منزل و اداری به یونان

یکی دیگر از انواع ارسال بار به یونان شامل فریت‌بار است. بسیاری از ایرانیان مقیم یونان همچنان با کشور خود در ارتباط هستند و در رفت و آمدهای خود می‌توانند موارد مورد نیاز را به شیوه فریت بار از ایران به یونان ببرند.

همچنین خانواده‌هایی که قصد مهاجرت به کشور یونان دارند به‌جای آنکه اسباب و اثاثیه منزل خود را بفروشند می‌توانند از طریق فریت بار آنها را به یونان ارسال کنند. فریت بار به‌واسطه هواپیماهای مسافربری صورت‌می‌گیرد و ظرفیت مشخصی دارد. در این شیوه خانواده‌ها باید اسباب و اثاثیه را به شیوه کاملاً استاندارد بسته بندی کرده و به فرودگاه امام منتقل کنند. سپس در فرودگاه بین‌المللی امام بار به مقصد فرودگاه آتن در یونان بارگیری می‌شود.

ارسال بار از تمام شهرهای ایران به یونان

حمل بار به یونان به‌واسطه شرکت همگام بار از تمام شهرهای ایران قابل انجام است. در واقع صاحب محموله می‌تواند همه امور مرتبط با حمل بار خود را با خیالی آسوده به مجموعه همگام بار واگذار کند.

به‌عبارت دیگر فرقی نمی‌کند که محموله در کدام نقطه کشور قرار دارد. بلکه مجموعه همگام بار بدون در نظر گرفتن محدودیت مکانی همه امور مرتبط با صادرات بار از ایران به یونان را از محل بار بر عهده می‌گیرد. قیمت حمل بار به یونان در شهرهای مختلف بسته به حجم، وزن و نوع بار می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه باربری به یونان

هزینه ارسال بار به یونان به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به‌طور کلی مهم‌ترین موارد تأثیرگذار بر هزینه حمل بار به یونان شامل حجم، زن و نوع بار است. دیگر عامل تأثیرگذار بر قیمت حمل بار به یونان روش باربری می‌باشد

همان طور که در توضیحات ارائه شده در مطالب قبلی نیز این نکته اشاره شد در حال‌حاضر امکان ارسال بار از ایران به یونان به‌روش‌های مختلفی قابل انجام است و هر روش تعرفه و شرایط خاص خود را دارد.

هزینه حمل بار به یونان به شیوه ترانزیت از تمام روش‌ها مقرون به صرفه تر است. ناگفته نماند که قیمت باربری به یونان بدون در نظر گرفتن هزینه گمرکی محاسبه می‌شود.

مزایای سفارش ارسال بار به یونان از همگام بار

حمل بار به یونان به‌واسطه شرکت حمل‌و‌نقل همگام بار از طریق هوایی و زمینی قابل انجام است. ارسال بار به یونان توسط همگام بار با رعایت همه ضوابط صورت می‌گیرد. این مجموعه سابقه فعالیت درخشان و قابل تقدیری در حوزه حمل بار دارد و همواره دارای مشتریان ثابت قدم و وفادار زیادی است.

مجموعه همگام بار انواع محموله را در انبار دفتر و همچنین منزل تحویل می‌گیرد و در صورت نیاز به بسته‌بندی کاملاً استاندارد و حرفه‌ای آن را بسته‌بندی می‌کند. همچنین تمامی امور گمرکی مرتبط با کشور مبدأ و مقصد را نیز برعهده می‌گیرد.

هزینه باربری به یونان در این مجموعه با بهترین نرخ حمل بار و کاملاً شفاف محاسبه می‌شود و هزینه بیمه بار نیز به‌همراه هزینه حمل‌و‌نقل از مشتری اخذ می‌گردد. این مجموعه به‌منظور آرامش خاطر مشتریان خود همه محموله‌ها را بیمه می‌کند و از این‌رو مشتریان آن دیگر دغدغه‌ای از بابت خسارت‌هایی احتمالی نخواهند داشت.

با ما تماس بگیرید…