حمل بار بین المللی و یا باربری بین المللی یکی از راهکارهای بسیار موثر برای توسعه و رونق بخشی به کسب و کارهای تجاری است. تمامی شرکت‌های بازرگانی و تجار پس از انجام عملیات خرید و فروش کالاهای خود باید آن‌ها را به بهترین و سریع‌ترین نحو ممکن به دست متقاضیان و خریداران برسانند. پس توجه به نکاتی از قبیل انتخاب یک شرکت باربری بین المللی که این خدمات را با قیمت مناسب و کیفیت کافی ارائه دهد ضروری است.

باربری بین المللی

انتقال کالا از یک کشور به کشوری دیگر توسط یک واسطه انجام می شود که شرکت‌های باربری و اتوبار بین المللی این کار را انجام می‌‌دهند. شرکتی که به عنوان واسطه عمل می‌کند و کالایی را از کشوری به کشور دیگر انتقال می دهد، یک شرکت  حمل و نقل بین المللی است. از مهم‌ترین وظایف این شرکت ها می‌توان به حمل و نقل فورواردی، حمل و نقل کریری و حمل و نقل تواما است.

باربری بین المللی به معنای حمل و نقل کالا میان دو کشور است. این فرآیند از طریق مرزهای زمینی، هوایی و دریایی صورت می‌گیرد. یکی از مهمترین نکات در این زمینه انتخاب روش باربری بین المللی زمینی، دریایی و یا هوایی است. انتخاب هر کدام از این روش‌ها نقش موثری در افزایش و یا کاهش هزینه باربری بین المللی خواهد داشت. این کار را باید با توجه به نوع محصول و یا الزامات تجاری مورد نیاز انجام دهید تا تعادل میان خدمات، زمان رسیدن کالا به دست مشتریان و هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید برقرار شود.

ارسال بار بین المللی

حمل بار بین المللی زمینی (ترانزیت)

حمل بار به صورت زمینی برای انتقال کالا به کشور دیگر قدیمی ترین راه برای جابجایی کالا به صورت بین کشوری است. حمل بار بین المللی زمینی و یا جاده‌ای را می‌توان مناسب‌ترین روش حمل بار به شمار آورد. چراکه از هزینه پایینی برخوردار بوده و یکی از انعطاف پذیرترین راهکارهای حمل و نقل است. در این روش تحویل کالاها به صورت کاملا امن و خصوصی انجام گرفته و می‌توان از شبکه‌های وسیع زمینی و جاده‌ای استفاده کرد.

باربری زمینی از کشوری به کشور دیگر دارای کمترین نرخ باربری است و این روش برای حمل بسیاری از کالا ها و محموله ها از نظر سرعت و قیمت باربری بسیار مناسب است. امروزه بخش عمده ای از حمل و نقل به حوزه باربری زمینی مربوط می شود. در این روش باربری حمل کالا از طریق مسیرهای جاده ای انجام می شود.

شما می‌توانید فرآیند حمل بار را به طور دقیق برنامه‌ریزی کرده و یا حتی کالاهای خود را ردیابی کنید. اما این روش زمان‌بر بوده و امکان تاخیر در حمل و نقل وجود دارد.

حمل و نقل زمینی به دو شیوه انجام می‌شود؛

 • جاده‌ای
 • ریلی

در روش باربری زمینی جاده ای، بار از طریق کامیون و تریلی به کشوری دیگر ارسال می‌شود. در این روش نیز مانند انواع دیگر حمل و نقل بارنامه صادر می شود.

نکات مهم در باربری زمینی:

در این روش باید به نکات زیر توجه کرد:

 1. آدرس و اطلاعات شخص یا شرکت ارسال‌‌کننده کالا
 2. مبدأ ارسال کالا
 3. آدرس و اطلاعات دریافت‌کننده کالا
 4. وزن، اندازه و مشخصات کالا و تعداد بسته‌ها
 5. نوع بار
 6. مقصد بار
 7. نرخ باربری و قیمت حمل بار و هزینه حمل بار بین المللی
 8. تهیه حداقل سه نسخه از بارنامه که معمولاً نسخه اول نزد فرستنده بار باقی مى‌ماند و نسخه دوم برای دریافت‌کننده و گیرنده بار فرستاده مى‌شود. نسخه سوم به متصدّی حمل و نقل داده مى‌شود و متصدی حمل بار و فرستنده بار باید آن را امضا کنند.

حمل بار بین المللی هوایی

نوع دیگری از حمل بار بین المللی حمل و نقل هوایی است. در روش ارسال بار بین المللی با استفاده از هواپیما می‌توانید کالاهای خود را با سرعت بالا و در مسافت‌های طولانی به دست مشتریان برسانید و امنیت بالایی برای کالاهای خود فراهم کنید. این روش قابل استفاده برای حمل انواع مختلف کالاها به ویژه کالاهای حساس و فوری است. با این حال، هزینه‌های بالایی داشته و ممکن است پروازها با تاخیر مواجه شوند.

این روش حمل کالا توسط یک حامل هوایی است که می تواند به صورت چارتر یا بازرگانی باشد. جابجایی محموله‌ها از دروازه های حمل و نقل مسافری و تجاری به هر کجا که هواپیماها  قادر به پرواز و فرود آمدن باشند، می‌تواند انجام شود. رشد چشم‌گیر حمل و نقل هوایی در ۴۰ سال اخیر به عنوان یک صنعت در راستای گسترش بازارها و شبکه‌های تجاری انجام شده است، از این رو در حال حاضر این روش به عنوان یک گزینه کارآمد برای حمل و نقل داخلی و بین المللی محسوب می‌شود.
حمل و نقل هوایی سهم عمده ای در فعالیت تجاری کشورها دارد، به نحوی که غالباً به عنوان یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی مردم است.

نرخ باربری و قیمت حمل بار به روش هوایی می‌تواند از دیگر گزینه ها بیشتر باشد. محدودیت حمل بار به لحاظ وزن بار، نوع بار و جنس آن نیز از دیگر عوامل محدودکننده ترابری هوایی است.

حمل بار بین المللی دریایی

ترابری دریایی شامل جابجایی افراد، انواع کالاها و سایر موارد که نیاز به جابجایی دارند به‌ وسیله قایق، کشتی و دیگر شناورها از روی دریاها، اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها، کانال‌ها و رودخانه‌ها می‌باشد. حمل و نقل دریایی به اهدافی از قبیل مقاصد بازرگانی، تفریحی و نظامی انجام می‌‌گیرد.

اگر تمایل به حمل کالاهای سنگین وزن و یا حجم بالای کالا دارید این روش برای شما مناسب‌ترین گزینه است. به شرطی که نخواهید آن‌ها را به سرعت تحویل دهید. این روش ایمنی بالایی داشته و هزینه بالایی هم به شما تحمیل نمی‌کند. اما سرعت پایینی دارد.

مزایای حمل و نقل دریایی:

 • قیمت باربری مناسب در روش حمل و نقل دریایی باعث شده است تا صاحبان کالا و شرکت‌های تجاری بار و محموله‌های خود را از طریق آب‌های آزاد ارسال نمایند. از این رو است که بیشترین جابجایی‌ها در عرصه تجارت بین‌الملل از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود.
 • از دیگر مزیت‌های حمل و نقل دریایی این است که نرخ باربری در این روش ثابت است و قیمت باربری را شرکت‌های بزرگ حمل و نقل کالا تعیین می‌کنند. این هزینه باربری تقریبا ثابت است و همه افراد و شرکت ها ملزم به رعایت آن هستند.
 • مزیت دیگری که در روش حمل و نقل دریایی وجود دارد حمل بار با حجم بالا است. ارسال محموله‌های سنگین معمولاً با روش باربری دریایی انجام می‌شود و از ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تن معمولا وزن باری است که در روش دریایی جابجا می‌شود.
 • ضریب اطمینان در این روش بسیار بالاست و ایمنی در حمل و نقل دریایی از طریق آب‌های آزاد بسیار زیاد است زیرا حمل‌کنندگان کالا معمولا موظف به رعایت قوانین بین‌الملل و استانداردهای لازم هستند.

خدمات حمل بار بین المللی در همگام بار

اگر به دنبال انتخاب یک شرکت باربری بین المللی با خدمات کیفیت و قیمت مقرون به صرفه هستید می‌توانید از خدمات حمل بار فرامرزی همگام بار استفاده کنید. در ادامه برخی از خدمات این مجموعه آمده است.

حمل بار به ترکیه

به دلیل افزایش مبادلات تجاری با ترکیه حمل بار به این کشور نیز افزایش یافته و ارسال بار به این کشور با سود و مزایای زیادی همراهی می‌کند. به همین دلیل شرکت باربری همگام بار یکی از خدمات خود را ارسال بار به این کشور قرار داده است.

حمل بار به عراق

شما می‌توانید فرآیند حمل و ارسال بار به کشور عراق را از طریق همگام بار با روشی که مد نظر دارید انجام دهید.

حمل بار به افغانستان

افغانستان در همسایگی ایران واقع شده و تجارت فرامرزی با آن به طور حتم سود زیادی دارد. شما می‌توانید کالاهای خود را با استفاده از همگام بار به این کشور ارسال کرده و از قیمت مقرون به صرفه حمل بار هم برخوردار شوید.

حمل بار به آذربایجان

حمل بار به آذربایجان را می‌توان به دو روش اصلی زمینی و هوایی انجام داد. به دلیل مسافت کم ایران تا کشور آذربایجان، مناسب‌ترین روش حمل بار به این کشور از طریق مرزهای زمینی است.

حمل بار به ارمنستان

یکی از قدیمی‌ترین راه‌ها برای انتقال کالا به کشور ارمنستان، حمل بار زمینی است که تاثیر بالایی بر قیمت و هزینه حمل و نقل دارد. اما اگر می‌خواهید بار را با سرعت به ارمنستان برسانید بهتر است از روش حمل و نقل هوایی استفاده کنید.

حمل بار به پاکستان

مجموعه همگام بار حمل بار به کشور پاکستان را در تمامی روزهای هفته انجام داده و سعی دارد که کیفیت بالایی هم در ارائه این خدمات داشته باشد تا رضایت شما را جلب نماید. این خدمات به صورت زمینی و هوایی ارائه خواهد شد.

حمل بار به گرجستان

حمل بار به گرجستان را می‌توان از مسیرهای مختلفی انجام داد. پس شما می‌توانید برای حمل کالاهای خود روش دریایی، هوایی، زمینی و یا ریلی را انتخاب کنید.

حمل بار به ترکمنستان

مجموعه همگام بار ارسال کالاهای شما به کشور ترکمنستان را از طریق مسیرهای ریلی، زمینی و هوایی به همراه بیمه نامه بین المللی انجام خواهد داد.

حمل بار به سوریه

حمل بار به سوریه یکی از مهمترین خدمات ارائه شده توسط شرکت همگام بار است. این مجموعه خدمات حمل بار به کشور سوریه را با کیفیت کافی، قیمت مقرون به صرفه و بسته بندی مناسب انجام می‌دهد.

حمل بار به لبنان

حمل بار به لبنان با انواع روش‌ها و مسیرهای باربری مانند زمینی، دریایی و هوایی به همراه بیمه نامه معتبر در مجموعه همگام بار صورت می‌پذیرد.

حمل بار به عمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس

شرکت باربری بین المللی همگام بار آمادگی دارد تا انواع کالاهای شما را به کشور عمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس انتقال دهد.

هزینه حمل بار بین المللی

نرخ باربری با توجه به نوع باربری  مشخص می‌شود. باربری به سه روش باربری درون شهری، باربری بین‌شهری و باربری بین‌المللی انجام می‌شود. هزینه باربری در باربری درون شهری پایین‌ترین قیمت و در باربری بین المللی به دلیل بعد مسافت بالاترین نرخ باربری را دارد.

برای تعیین نرخ باربری بین المللی مهم است که بدانیم کالای ما از چه طریق به کشور دیگر ارسال می شود. قیمت باربری بین المللی به روش حمل و نقل شما بستگی داشته و نوع زمینی، هوایی و یا دریایی بودن حمل و نقل در این میان اثرگذار است. نوع کالاها و مشخصات آن‌ها مسافت و یا مسیر نیز نرخ باربری بین المللی را تغییر می‌دهد.

ویژگی‌های یک شرکت باربری بین المللی

یک شرکت حمل بار بین المللی عبارت است از یک شرکت با شخصیت حقوقی که با هدف انجام عملیات حمل بار و باربری بین المللی شامل فعالیت های زیر تشکیل شده است:

 • فورواردی: این فعالیت عبارت است از هماهنگی و ترتیب حمل کالا به یکی از روش‌های حمل بار دریایی، زمینی، هوایی یا ترکیبی از آن‌ها و پذیرش مسئولیت بار به موجب بارنامه‌ای که صادر شده است و قراردادهایی که به صورت توافقی بین شرکت ها و افراد بسته شده است.
 • کریری: فعالیت کریری بین المللی نیز شامل فعالیت‌های تصدی بلافصل جابجایی کالا از کشوری به کشور دیگر به روش‌های مختلف حمل بار برطبق قراردادهای حمل بار که منعقد شده است.
 • و تواماً

ارائه خدمات با کیفیت، حمل بار با بیمه رایگان، حمل بار با قیمت مقرون به صرفه، بیمه رایگان در حمل بار، ارائه مشاوره رایگان، از مهمترین ویژگی‌های یک شرکت ارسال بار بین المللی هستند.

شرکت حمل و نقل بین المللی باید دارای شماره ثبت و مجوز رسمی از وزارت راه و ترابری و اداره گمرک ایران بوده و آمادگی برای حمل محصولات صادراتی و وارداتی از ایران به کشورهای مختلف و بالعکس را داشته باشد. این شرکت‌های باربری بین المللی باید دارای وسایل حمل و نقل مناسب ملکی و تحت پوشش، جهت حمل محصولات وارداتی و صادراتی مشتریان و شرکت‌های مختلف و انجام خدمات حمل بار با نرخ باربری مناسب و در حداقل زمان ممکن باشد.

از دیگر ویژگی‌های یک شرکت باربری و حمل و نقل بین المللی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نرخ باربری مناسب
 • ارائه نرخ باربری مناسب به‌صورت کریری و فورواردی
 • رعایت استانداردهای اروپا
 • قرارداد بیمه CMR و قرارداد بیمه بارنامه بین المللی FBL
 • سرویس‌های مناسب و مرتب کامیونی
 • ارائه پیشرفته‌ترین متدهای حمل و نقل بین المللی

کیفیت در حمل بار و نرخ باربری مناسب

یک شرکت باربری و اتوبار بین الملل باید امین و منصف باشد و نرخ باربری کاملا منصفانه‌ای ارائه نماید. یک شرکت باربری خوب و یک باربری منصف تا حد ممکن از هرینه‌های اضافی که بر دوش مشتری است می‌تواند بکاهد و  یک هزینه منصفانه برای انتقال کالا و یک نرخ باربری کاملا مقرون به صرفه از مشتری دریافت نماید. نرخ باربری یک عامل بسیار تاثیرگذار در انتخاب شرکت‌های حمل بار است. شرکتی که مقرون به صرفه‌ترین نرخ باربری را با بالاترین کیفیت ارائه نماید می تواند یک بهترین باربری برای انجام خدمات باربری بین الملل باشد.

حمل و نقل هوشمند و ایمنی در جابجایی بار و حمل مطمئن بار

پیگیری وضعیت بار و محموله به روشهای آنلاین از دیگر اقداماتی است که یک شرکت باربری خوب بین المللی می تواند به مشتری ارائه نماید. همچنین ردیابی ماشین حمل بار نیز از دیگر شیوه هایی است که می تواند باعث جلب اطمینان مشتری شود. یک شرکت باربری خوب علاوه بر نرخ باربری مناسب باید حمل بار مطمئن را با ارائه بیمه باربری انجام دهد تا بتواند اطمینان خاطر مشتریان را جلب نموده و باعث آرامش خاطر آنها شود.

بیمه رایگان در حمل بار بین المللی

با استفاده از بیمه رایگان حمل بار تمامی مسئولیت‌های متصدی حمل و نقل به شرکت بیمه واگذار می‌گردد. پس در هنگام انتخاب یک شرکت حمل بار بین المللی به این نکته توجه کنید.

ارائه مشاوره رایگان

ارائه مشاوره رایگان پیش از دریافت خدمات حمل بار بین المللی به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین روش حمل و نقل را انتخاب کرده و اطلاعات کافی و مورد نیاز خود را در زمینه باربری بین المللی به دست آورید.

با ما تماس بگیرید…